اینتل از سرویس باز کردن قفل قابلیت پرداخت در صورت تقاضا برای CPU های مرکز داده رونمایی کرد.


اینتل بر حسب تقاضا برای CPUهای سرور Sapphire Rapids

این شرکت برنامه جدیدی را برای باز کردن قفل برخی از ویژگی‌های «Silicon Defined Software» معرفی می‌کند.

Intel On Demand، منبع: Intel

مشتریان سرور اینتل در انتخاب SKU مناسب برای سیستم های خود انعطاف بیشتری خواهند داشت. این شرکت به تازگی برنامه On Demand خود را اعلام کرده است که امکان باز کردن برخی ویژگی‌ها را در CPUهای سرور مدرن پس از خرید امکان پذیر می‌سازد.

اینتل تأیید می کند که On Demand شامل فناوری های زیر می شود:

ارتقاء امنیت

  • برنامه های افزودنی محافظ نرم افزار Intel®

مجموعه ارتباطات و ذخیره سازی

  • فناوری دستیار سریع اینتل
  • اینتل ® Dynamic Load Balancer
  • شتاب دهنده جریان داده Intel® (در صورت وجود)

مجموعه تجزیه و تحلیل

  • شتاب دهنده اینتل در حافظه آنالیز
  • شتاب دهنده جریان داده Intel® (در صورت وجود)

با پنهان کردن برخی از ویژگی‌ها در پشت یک «paywall»، اینتل می‌تواند SKUهای کمتری را ارائه دهد، در حالی که اگر ویژگی‌ها ناگهان در دسترس قرار گیرند، مشتریان نیازی به تعویض پردازنده‌ها نخواهند داشت. این همان چیزی است که اینتل به‌عنوان «مدل مصرف» توصیف می‌کند، که در آن مشتریان می‌توانند زیرساخت‌های خود را با خدمات لازم در صورت نیاز هماهنگ کنند.

Intel On Demand، منبع: Intel

برنامه جدید در حال حاضر مراکز داده را هدف قرار داده است، خوشبختانه هیچ برنامه رسمی برای گنجاندن سخت افزار مصرف کننده وجود ندارد. با این حال، اینتل قبلاً ایده باز کردن قفل سخت افزار مصرف کننده را با هزینه مشخصی آزمایش کرده بود. برنامه ای که Intel Upgrade Service نامیده می شود، امکان باز کردن حافظه کش بزرگتر یا پشتیبانی از ابر رشته ای را در برخی از CPUهای رده پایین فراهم می کند. متأسفانه برای اینتل، با چیزی جز انتقاد مواجه نشده است، اما برای بازار مرکز داده این امر ممکن است واقعاً کارساز باشد.

اینتل هنوز جزئیات کامل این برنامه را تایید نکرده است، از جمله قیمت هر یک از ویژگی ها و اینکه کدام SKU به طور خاص قابل باز شدن است. این جزئیات ممکن است پس از انتشار نسل چهارم Xeon Scalable Sapphire Rapids که اکنون برای 10 ژانویه برنامه ریزی شده است، در دسترس قرار گیرد.

منبع: اینتل از طریق سخت افزار تام

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر