ZOTAC کارت گرافیک GeForce RTX 4090 PGF 38 سانتی متری را عرضه کرد

ZOTAC RTX 4090 PGF OC، منبع: ZOTAC

این کارت در حال حاضر در پلتفرم خرده فروشی چینی با قیمت خیره کننده 17,599 RMB، معادل تقریبا 2,500 دلار در دسترس است. اگر کنجکاو هستید که عملکرد این کارت چگونه است، رسانه های چینی ITHhome قبلا آن را تحلیل کرده است.

منبع

سرعت ساعت در تنظیمات پیش‌فرض روی ۲۵۸۰ مگاهرتز و در حالت OC روی ۲۶۲۵ مگاهرتز تنظیم شده است که با سوئیچ BIOS اعمال می‌شود. این بدان معناست که PGF 45 مگاهرتز سریعتر از مدل AMP AIRO است و با اکثر مدل های رده بالای RTX 4090 قابل مقایسه است.

ZOTAC RTX 4090 PGF، پردازنده گرافیکی پرچمدار انحصاری چین را منتشر کرد

سری PGF اساساً یک سری AMP Extreme ارتقا یافته برای بازار داخلی چین است. معمولاً می توان انتظار ساعت های بالاتر، قدرت بیشتر و طراحی خنک کننده جدید را از مدل های PGF داشت.

این اولین مدل PGF برای سری NVIDIA بر اساس معماری Ada Lovelace است.

RTX 4090 PGF دارای طراحی 24+4 فاز VRM است، TDP تا 525 وات (که احتمالا حداکثر توان مجاز است). تنها یک کانکتور برق 16 پین در این طرح وجود دارد.

RTX 4090 PGF جدید ZOTAC دارای یک خنک کننده کاملاً بازطراحی شده است، اما در واقع شکل را از AMP Extreme AIRO مدل. اگرچه PGF دارای یک طرح رنگ سیاه و سفید کاملاً جدید است. این کارت دارای چهار ناحیه نورپردازی RGB است که با استفاده از نرم افزار قابل تنظیم است. این ال ای دی ها در بالا، جلو، عقب و پشت کارت گرافیک قرار دارند.

ZOTAC RTX 4090 PGF OC، منبع: ZOTAC

از نظر خنک کننده نیز کارت مجهز به محفظه بخار و سه عدد فن 11 سانتی متری است. چنین اندازه فن معمولاً منحصر به کارت های گرافیکی بزرگ است و این مدل نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. این یک کارت گرافیک 38 سانتی متری است که حتی بزرگتر از AORUS Master از گیگابایت است. در مقایسه با RTX 4090 AMP، ما به دنبال کولر 2.5 سانتی متری بزرگتر هستیم.

ZOTAC RTX 4090 PGF OC، منبع: ZOTAC

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر