XBOX، سونی و نینتندو در E3 2023 حضور ندارند

بر اساس این گزارش، ReedPop که مسئول برنامه‌ریزی E3 است، با ناشران و شرکت‌هایی که دعوت می‌شوند به اندازه کافی صریح نبوده است. اطلاعات زیادی از دست رفته است و فرمت نهایی نمایش با جزئیات کافی توضیح داده نشده است. این سازمان تنها در ماه جاری رسیدگی به قراردادهای حضور در E3 را آغاز کرده است.

این نشریه از چندین منبع در ایکس باکس، سونی و نینتندو دریافته است که هیچ کدام بخشی از نمایشگاه E3 2023 نخواهند بود. در واقع، انتظار نمی رود هیچ یک از این شرکت ها در نمایشگاه مرکز همایش های لس آنجلس حضور داشته باشند.

ReedPop بیانیه زیر را برای IGN منتشر کرد:

منبع: IGN

منبع

سازمان سازنده این نمایش، ESA، اعلام کرد که قصد دارند در سال 2023 بازگردند و “جامعه، رسانه، صنعت را دوباره در قالبی کاملا جدید گرد هم بیاورند”. لغو E3 2022 به سرعت تحت الشعاع اعلام Summer Game Fest در ژوئن سال گذشته به میزبانی Geoff Keighley قرار گرفت.

E3 2023 به طور رسمی در 13 ژوئن آغاز می شود، بنابراین هنوز زمان برای تغییر این وضعیت وجود دارد.

E3 2023 بدون Xbox، Sony و Nintendo

گزارشی از IGN نشان می دهد که سه نفر از مهم ترین بازیگران در تجارت بازی در E3 شرکت نخواهند کرد.

– IGN، کت بیلی

این فرآیند به دلیل حجم عظیمی از ذینفعان که نظرات خود را ارائه می‌دهند، زمان‌بر بوده است، اگرچه ما قدردانی می‌کنیم که می‌توانستیم نسبت به سؤالاتی که هنوز در حال نهایی کردن پاسخ‌های آنها بودیم شفاف‌تر عمل کنیم. ما به کار خستگی ناپذیر برای ایجاد نمایشی که صنعت بازی جهانی را گرد هم می آورد، ادامه می دهیم. ما معتقدیم که قالب جدیدی برای این رویداد ایجاد کرده‌ایم که هم نیازهای صنعت و هم طرفداران آن را برآورده می‌کند و متعهد به ایجاد و رشد آن در سال‌های آینده هستیم.

E3 رویداد مهمی برای صنعت بازی است و واگذاری یک سنگ محک فرهنگی مهم مسئولیتی نیست که ReedPop آن را ساده بداند. از زمانی که ReedPop شش ماه پیش قرارداد اجرای E3 را امضا کرد، ما سخت‌کوش با اعضای ESA بر اساس بازخورد آنها کار کرده‌ایم تا نوع جدیدی از E3 را ایجاد کنیم که اهداف و نیازهای آنها را پشتیبانی کند.

از آنجایی که بخش اعظم سال 2022 را صرف اصلاح نحوه شکل گیری E3 2023 کردیم و بازخوردی که درخواست کردیم را بازتاب دادیم، تا آغاز این ماه حتی یک قرارداد را برای یک غرفه‌دار نفرستادیم. ما مقدار زیادی علاقه و تعهدات شفاهی از بسیاری از بزرگترین شرکت‌های این صنعت دریافت کرده‌ایم، و زمانی که آماده معرفی غرفه‌داران هستیم، مطمئن هستیم که این مجموعه‌ای خواهد بود که سفر به لس‌آنجلس را ارزش آن را داشته باشد. صنعت و مصرف کنندگان به طور یکسان.

IGN از چندین منبع آگاه شنیده است که ایکس باکس، سونی و نینتندو بخشی از E3 2023 نیستند یا در نمایشگاه مرکز همایش لس آنجلس حضور ندارند.

E3 که برای سال‌ها بزرگترین رویداد تجاری بازی‌های ویدیویی بود، برای اولین بار در سال 2020 به دلیل همه‌گیری مداوم COVID-19 لغو شد. این رویداد سال آینده به صورت آنلاین برگزار شد و نمایش 2022 بدون برنامه ای برای یک رویداد مجازی لغو شد.

نمایشگاه E3 همیشه مکانی عالی برای بازدید هزاران طرفدار بازی بوده است. با این حال، بازار بازی در سه سال گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است، به طوری که هر سه شرکتی که ظاهراً به E3 نمی آیند، حضور و نمایش آنلاین خود را ایجاد کردند. حضور در E3 چیزی نیست که آنها واقعاً به آن نیاز داشته باشند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر