X در حال تامین مالی یک دادخواست علیه جک دورسی بلاک برای حمایت از “حق آزادی بیان” است.

X در حال تامین مالی یک دادخواست علیه جک دورسی بلاک برای حمایت از "حق آزادی بیان" است.

X است تامین مالی یک پرونده قضایی توسط کلوئه هاپ علیه کارفرمای سابقش بلاک، که توسط جک دورسی، همان شخصی که وب‌سایتی را که قبلاً توییتر نامیده می‌شد، تأسیس کرده بود، تشکیل داد. هاپ در دادخواست خود گفت که بلاک به انتقام از دو پستی که در زمان شخصی خود در زمان شخصی خود در “اکانت مستعار، طنزآمیز” خود در X منتشر کرده بود، به اشتباه او را اخراج کرد. یکی از پست‌هایی که پس از حملات حماس به اسرائیل در 7 اکتبر منتشر شد، به پناهندگانی که از غزه فرار کرده و به منطقه کردستان می‌آیند اشاره می‌کند. در مورد دیگر، او از زبان توانا و توهین علیه افراد تراجنسیتی استفاده کرد و در عین حال به استفاده از “دستشویی بی طرف جنسیتی در دفتر” اشاره کرد.

هاپ بارها تاکید کرد که “نظرات، نظرات یا عقاید سیاسی خود را در قالب طنز بیان کرده است.” او گفت که در هیچ پستی در حساب ناشناس خود از بلاک نامی نبرده و در ساعات کاری خود آن پست ها را انجام نداده است. هاپ همچنین گفت که او پست مربوط به پناهجویان را طی چند روز پس از ارسال “داوطلبانه” حذف کرده است. او در همان روزی که مشاهده کرد که X دید آن را محدود کرده است، پست را با توهین‌ها حذف کرد.

اما بلاک همچنان کپی‌هایی از پست‌ها را به دست می‌آورد و به او نمی‌گوید اگر کارمند دیگری از آن شکایت کرده باشد، او در دادخواست خود استدلال کرد و اعتراف کرد که در ابتدا از ترس اینکه ممکن است دچار مشکل شود، ساختن آنها را انکار کرده است. او بلاک را متهم کرد که او را بدون قطع رابطه، صرفاً به این دلیل که نظراتی را بیان کرده بود که شرکت با آن مخالف بود، خاتمه داد. هاپ استدلال می‌کرد که سیاست‌های بلاک صراحتاً به کارمندانش اجازه می‌داد تا مانند پست او در سخنرانی شرکت کنند، بنابراین این شرکت بود که قوانین خودش را نقض کرد. جک دورسی، بنیانگذار بلاک (یک شرکت خدمات مالی) و توییتر، قبل از اینکه ایلان ماسک مالکیت پلت فرم رسانه های اجتماعی را به دست بگیرد، علناً از ایلان ماسک حمایت کرده بود. با این حال، سال گذشته، او لحن خود را تغییر داد و از ماسک انتقاد کرد و گفت: “همه چیز به سمت جنوب پیش رفت” پس از اینکه او مسئولیت را بر عهده گرفت و او “باید از خرید کنار می‌رفت”.

در حساب خود، ایلان ماسک بازتوییت کرد اعلامیه X مبنی بر حمایت از شکایت هاپه با عنوان: “حمایت از حق شما برای آزادی بیان”. این شرکت قبلا سایر دعاوی را تامین مالی کرد به نام “آزادی بیان”. یکی از این پرونده ها شکایت جینا کارانو علیه لوکاس فیلم و دیزنی است که او متهم به حذف او از این پرونده شد. ماندالوریان برای بیان دیدگاه هایی که «با روایت قابل قبول زمانه همخوانی نداشت». کارانو به طور مشخص کارآیی واکسن‌های کووید-19 را زیر سوال برد و “boop/bop/beep” را به عنوان ضمایر خود اضافه کرد. او همچنین پستی را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت که رفتار محافظه‌کاران در آمریکا را با رفتار یهودیان در آلمان دوره نازی مقایسه کرد.

هاپ از دادگاه می خواهد که حکم به اعاده مجدد او به عنوان کارمند بلوک بدهد. او همچنین خواهان خسارت جبرانی و تنبیهی از جمله از دست دادن حقوق از زمان فسخ است.

این مقاله حاوی پیوندهای وابسته است. اگر روی چنین پیوندی کلیک کنید و خریدی انجام دهید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

منبع