X به افرادی که بیش از 2500 فالوور پریمیوم دارند چک آبی می دهد

X به افرادی که بیش از 2500 فالوور پریمیوم دارند چک آبی می دهد

دیشب چند روزنامه نگار برجسته و غیره ارسال شده (در بسیاری از موارد شکایت داشتند) در مورد بازپس گیری غیرمنتظره چک های آبی تایید شده خود در پلتفرم X ایلان ماسک. یکی از آنها، پیتر کافکا، پیامی از X به اشتراک گذاشت که نشان می‌داد این ارتقا تصادفی نبوده است.

در این اطلاعیه آمده است: «به‌عنوان یکی از اعضای تأثیرگذار انجمن در X، با انتخاب این اعلامیه، اشتراک رایگان X Premium را با توجه به شرایط X Premium به شما ارائه کرده‌ایم.

توییت بعدی از X توضیحی را ارائه کرد: هر حسابی با بیش از 2500 تأیید شده (یعنی مشترکین Premium پولی یا Premium+ تیک آبی) ویژگی‌های Premium را به صورت رایگان دریافت می‌کنند و هر حسابی که بیش از 5000 داشته باشد، سطح Premium+ بدون آگهی را نیز دریافت می‌کند. رایگان.

پیش از این، تنها کاربرانی که چک‌های آبی پرمیوم رایگان دریافت می‌کردند، افرادی بودند که تعداد فالوورهای زیادی (در محدوده میلیون، حداقل)، همراه با افراد مشهور و شرکت‌ها/شرکت‌های رسانه‌ای داشتند. به نظر می رسد این حرکت جدید راهی برای وارد کردن کاربران با نفوذ با تعداد فالوورهای کمتر (عمدتا روزنامه نگاران) باشد.

پس چه چیزی باعث این امر شد؟ X ممکن است تصمیم گرفته باشد که به خبرنگاران بیشتری با چک آبی نیاز دارد. در پی رویدادهای اخیر (زلزله تایوان، انتخابات ترکیه، فروریختن پل بالتیمور)، برخی از کاربران شکایت کردند که X دیگر پلتفرم خبری استاندارد طلایی نیست که توییتر بود.

این احتمالاً به این دلیل است که روزنامه‌نگارانی که چنین اخباری را کشف یا تقویت می‌کنند، برجستگی کمتری داشته‌اند در حالی که الگوریتم‌های X محتوای چک آبی و پاسخ‌ها را تقویت می‌کنند. این بدان معناست که مروجین چیزی که نمی‌دانند یا شیت‌کوین با ۲۵ دنبال‌کننده که ۸ دلار پرداخت کرده‌اند، در بالای پاسخ‌ها ظاهر می‌شوند، نه یک روزنامه‌نگار باتجربه که می‌تواند اطلاعات مفید و واقعی را ارائه دهد.

با توجه به اینکه چک آبی اکنون در بسیاری از موارد نشانه شرمساری است، تعداد زیادی از کاربرانی که یک چک را دوباره دریافت کرده‌اند، لزوماً از این موضوع خوشحال نیستند. @emptywheel نوشت: “لعنت، من به زور بلوچک شدم. چگونه انصراف دهم.” کیتی نوتوپولوس در توییتی نوشت: «اوه نه. “من تبدیل به بلوچک شدم، مروج شیباکوین.”

منبع