X اکنون با اصطلاح cisgender به عنوان یک توهین رفتار می کند

X اکنون با اصطلاح cisgender به عنوان یک توهین رفتار می کند

X (توئیتر) که به طور فزاینده ای تبعیض آمیز است، اکنون اصطلاح “cisgender” را یک توهین می داند. مالک ایلان ماسک ارسال شده در ژوئن گذشته، برای خوشحالی تیپ متعصب او از طرفداران بلوچک، که “سیس” یا “سیسجندر” در این پلت فرم توهین به حساب می آیند.” در روز سه‌شنبه، X از موضع تحریک‌کننده واپس‌گرا استفاده کرد و ظاهراً شروع به ارسال یک هشدار رسمی کرد مبنی بر اینکه شرایط شامل LGBTQ می‌تواند منجر به ممنوعیت این پلتفرم شود. نه اینکه چیز زیادی را از دست بدهید.

TechCrunch روز سه‌شنبه گزارش داد که تلاش برای انتشار پستی با استفاده از عبارات «cisgender» یا «cis» در برنامه تلفن همراه X، یک هشدار تمام صفحه ظاهر می‌شود، «این پست حاوی زبانی است که ممکن است توسط X به عنوان یک توهین تلقی شود و می‌تواند به شیوه ای مضر و در تخطی از قوانین ما استفاده شده است.» سپس به شما این امکان را می دهد که به انتشار پست ادامه دهید یا مطابق با دیدگاه های عقب مانده بدترین ما باشید و آن را حذف کنید.

البته، هیچ‌کدام از شکل‌های عبارت cisgender، توهین آمیز نیستند.

از آنجایی که جامعه تراجنسیتی که از لحاظ تاریخی به حاشیه رانده شده بود سرانجام در قرن بیست و یکم شروع به یافتن حداقل بخشی از پذیرش اجتماعی گسترده و طولانی مدت کرد، این اصطلاح بیشتر در فرهنگ لغت رایج برای توصیف افرادی که هویت جنسیتی آنها با جنسیت آنها در بدو تولد مطابقت دارد استفاده می شود. سازمان هایی از جمله انجمن روانشناسی آمریکا، سازمان بهداشت جهانی، انجمن پزشکی آمریکا، انجمن روانپزشکی آمریکا این اصطلاح را به رسمیت می شناسند.

اما برخی افراد برای پذیرش و احترام گذاشتن به اینکه برخی از انسان ها با دیگران متفاوت هستند مشکل دارند. آنهایی که (برخلاف همه شواهد و اجماع علمی) خیال‌پردازی می‌کنند که آرمان‌های ناهمسانی که با آنها بزرگ شده‌اند، انجیل مطلق هستند، گاهی اوقات از اینکه از آنها خواسته می‌شود واژگان خود را تنظیم کنند تا احترام به جامعه‌ای را که قرن‌ها مجبور به زندگی در سایه یا در معرض خطر گذرانده‌اند، به شدت آزار دهند. ایمنی به دلیل آسیب شناسی گسترده هویت آنها.

به نظر می رسد ماسک آن روزهای خوب را در نظر می گیرد.

این اولین سواری میلیاردر در قطار Transphobe نیست. پس از توئیت عقب مانده او در ژوئن گذشته (در اولین روز از ماه پراید، نه کمتر)، پلتفرم ادگلورد آگهی تصاحب جدول زمانی را از یک غیرانتفاعی دست راستی پخش کرد و یک فیلم تبلیغاتی ترنس هراسی را وصل کرد. اگر از خود می پرسید که آیا گروه ممکن است چیز ارزشمندی برای گفتن داشته باشد، TechCrunch خاطرنشان می کند که همان سازمان همچنین به تغییرات آب و هوایی شک دارد و جنایات غیرانسانی برده داری را کم اهمیت جلوه می دهد.

X همچنین مسیر سیاستی را که مدت ها قبل از تصاحب ماسک اجرا شده بود، تغییر داد و نامگذاری یا سوءجنسیت افراد ترنس را ممنوع می کرد.

منبع