X امکان برقراری تماس صوتی و تصویری را به کاربرانی که پولی پرداخت نمی کنند، می دهد

X امکان برقراری تماس صوتی و تصویری را به کاربرانی که پولی پرداخت نمی کنند، می دهد

X به آرامی تماس های صوتی و تصویری را با کاربرانی که برای سرویس اشتراک پریمیوم خود که قبلاً آبی توییتر نامیده می شد، پرداخت نمی کنند، راه اندازی می کند. انریکه باراگان، مهندس این شرکت، این خبر را در این پلتفرم به اشتراک گذاشته است. این شرکت در ابتدا این ویژگی را سال گذشته برای کاربران iOS راه‌اندازی کرد و به مشترکین پولی این امکان را داد که با افراد دیگر از طریق این برنامه تماس بگیرند و گامی برای تبدیل X به برنامه «همه چیز» بود که ایلان ماسک می‌خواست. در اوایل سال جاری، این قابلیت راه خود را به دستگاه‌های اندرویدی باز کرد، اما امکان برقراری تماس تنها به مشترکین Premium محدود شد.

تا پایان ژانویه، ماسک گفت که X تماس صوتی-تصویری را به محض اطمینان شرکت از قوی بودن آن در دسترس همه قرار خواهد داد. هنوز از ما خواسته می‌شود که در X Premium مشترک شویم تا بتوانیم با زدن آیکون تلفن در پیام‌های پیامکی، تماس بگیریم، اما کسانی که به‌روزرسانی را دریافت می‌کنند، حتی اگر مشترک پولی نباشند، می‌توانند تماس بگیرند. رسمی صفحه پشتیبانی X زیرا این ویژگی اکنون می گوید که همه حساب ها قادر به برقراری و دریافت تماس هستند، اگرچه هر دو طرف باید حداقل یک بار از طریق پیام مستقیم در تماس باشند. در گذشته فقط می‌گفت: «مشترک‌های Premium توانایی برقراری تماس صوتی و تصویری را دارند».

علاوه بر اعلام عرضه این قابلیت، باراگان فاش کرد که کاربران اکنون می توانند در صورت تمایل از همه افراد در برنامه تماس دریافت کنند. هنگامی که منوی تنظیمات DM خود را بررسی کردیم، تماس‌های صوتی و تصویری به‌طور خودکار برای ما روشن شد، به گونه‌ای پیکربندی شده بود که بتوانیم (خوشبختانه) فقط از افرادی که دنبال می‌کنیم تماس دریافت کنیم. ما در حال حاضر گزینه “همه” را در آنجا می بینیم، هرچند که آماده انتخاب توسط باهوش ترین کاربران X است.

منبع