Wear OS 5 گوگل نوید عمر باتری بهتر را می دهد

Wear OS 5 گوگل نوید عمر باتری بهتر را می دهد

گوگل امروز در کنفرانس توسعه دهندگان I/O خود از Wear OS 5 رونمایی کرد که به ما نگاهی اجمالی به ویژگی‌های جدید و سایر پیشرفت‌های این پلتفرم می‌دهد. این شرکت کاملاً آماده ارائه نسخه نهایی سیستم عامل پوشیدنی نیست، اما پیش نمایش توسعه دهندگان آن از قبل دارای عمر باتری افزایش یافته است. به عنوان مثال، گوگل گفت که Wear OS 5 20 درصد انرژی کمتری نسبت به Wear OS 4 مصرف می کند اگر کاربر در یک ماراتن شرکت کند. Wear OS 4 قبلاً بهبود عمر باتری را برای ساعت‌های هوشمندی که از آن پشتیبانی می‌کنند به ارمغان آورده است، اما همچنان می‌تواند در مدیریت قدرت دستگاه بسیار بهتر باشد. گوگل همچنین راهنمای جدیدی را در مورد نحوه صرفه جویی در مصرف انرژی و باتری به توسعه دهندگان ارائه کرد تا بتوانند برنامه های کارآمدتری ایجاد کنند.

علاوه بر این، گوگل ویژگی های جدیدی را در قالب Watch Face راه اندازی کرده است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا انواع بیشتری از واچ فیس ها را بسازند که انواع مختلف اطلاعات را نشان می دهند. ایجاد اپلیکیشن‌هایی را فعال کرده است که می‌توانند با این به‌روزرسانی اطلاعات آب‌وهوای فعلی، از جمله دما و احتمال باران را در یک نگاه نشان دهند. این شرکت همچنین در حال اضافه کردن پشتیبانی برای انواع عوارض جدید است. آنها عبارتند از “پیشرفت هدف”، که مناسب داده هایی است که در آن کاربر یک هدف دارد اما می تواند از آن فراتر رود، و “عناصر وزنی” که می تواند برای نمایش زیرمجموعه های مجزا از داده ها استفاده شود.

Wear OS 5 می‌تواند باعث ایجاد برنامه‌های جدید و عملکردهای جدید در برنامه‌های قدیمی نیز شود. Google Health Connect API برای این پلتفرم به برنامه‌ها اجازه می‌دهد به داده‌های کاربر حتی زمانی که فقط در پس‌زمینه اجرا می‌شوند، دسترسی داشته باشند. همچنین آن‌ها را قادر می‌سازد در 30 روز گذشته به اطلاعات سلامت دسترسی داشته باشند، اگرچه کاربران باید قبل از اینکه برنامه‌ها بتوانند از هر دو ویژگی استفاده کنند، اجازه صریح خود را بدهند. در نهایت، API خدمات سلامت Wear OS 5 از انواع داده های جدید برای دویدن پشتیبانی می کند، مانند زمان تماس با زمین و طول گام.

گوگل زمان عرضه Wear OS 5 را اعلام نکرد، اما نسخه قبلی آن، Wear OS 4، با Samsung Galaxy Watch 6 در آگوست 2023 راه اندازی شد. بر اساس جدول زمانی و دستگاه هایی که از پلتفرم فعلی پشتیبانی می کنند، Watch OS 5 می تواند راه اندازی شود. با Samsung Galaxy 7 یا Pixel Watch 3 اواخر امسال.

همه اخبار مربوط به Google I/O 2024 را به درستی دنبال کنید اینجا!

منبع