Waymo می‌گوید رباتاکسی‌های آن اکنون هر هفته 50000 سفر پولی انجام می‌دهند

Waymo می‌گوید رباتاکسی‌های آن اکنون هر هفته 50000 سفر پولی انجام می‌دهند

اگر اخیراً ربات‌اکسی‌های Waymo بیشتری را در فونیکس، سانفرانسیسکو و لس‌آنجلس مشاهده کرده‌اید، به این دلیل است که افراد بیشتری از آن برای سوار شدن استقبال می‌کنند. شرکت متعلق به الفبا دارد اعلام کرد در Twitter/X که اکنون بیش از 50000 سفر پولی را هر هفته در سه شهر ارائه می دهد. Waymo One 24/7 در بخش‌هایی از این شهرها کار می‌کند. اگر شرکت 50000 سوار در هفته داشته باشد، به این معنی است که به طور متوسط ​​300 رزرو در هر ساعت یا پنج رزرو در هر دقیقه دریافت می کند. Waymo همچنین فاش کرده است که بیش از یک میلیون سفر فقط برای سوارکاران در چهار شهر از جمله آستین داشته است، جایی که در حال حاضر سواری های محدودی را برای اعضای منتخب مردم ارائه می دهد.

Waymo در اعلامیه خود، “رویکرد ایمن و عمدی” خود را در مقیاس بندی برنامه خود برای رسیدن به نقطه عطف عنوان کرد. وی افزود: “ما می بینیم که مردم از هر طبقه ای از خدمات ما برای سفر بی دغدغه، به دست آوردن استقلال، بازیابی رفت و آمد خود و موارد دیگر استفاده می کنند. سواری کاملاً خودمختار یک واقعیت و یک گزینه ارجح برای جابه جایی برای افرادی است که هر روز در شهرهای خود پیمایش می کنند.”

در حالی که به نظر می رسد Waymo مطمئناً بهتر از کروز عمل می کند ، که اخیراً برخی از وسایل نقلیه خودران خود را پس از یک وقفه بسیار مورد نیاز مجدداً مستقر کرده است ، اما بحث های زیادی داشته است. در ماه آوریل، شش رباتاکسی Waymo ترافیک یک آزادراه سانفرانسیسکو را مسدود کردند و این تنها یکی از مواردی بود که وسایل نقلیه این شرکت باعث انسداد ترافیک شدند. در اوایل سال جاری، دو خودروی Waymo یکی پس از دیگری با یک پیکاپ تصادف کردند، زیرا نرم افزار آنها حرکت های آینده کامیون را به اشتباه پیش بینی کرده بود. این شرکت پس از این حادثه یک فراخوان نرم افزاری برای رفع مشکل و جلوگیری از وقوع حوادث مشابه صادر کرد.

منبع