Valve بی سر و صدا SSD های NVMe Steam Deck را به PCIe Gen3 x2 تنزل می دهد

Steam Deck، اولین دستگاه بازی دستی Valve در سه پیکربندی عرضه می‌شود: یا با 64 گیگابایت eMMC متصل به رابط PCIe Gen2 x1 یا 256 گیگابایت/512 گیگابایت NVMe SSD با PCIe Gen3. در هنگام راه اندازی، این شرکت اعلام کرد که انواع 256/512 گیگابایتی از ماژول های M.2 2230 با عرض PCIe Gen3 x4 استفاده خواهند کرد. همانطور که مشخص است، این شرکت اخیراً وب سایت خود را به روز کرده است تا به جای آن عرض رابط PCIe Gen3 x2 را فهرست کند.

*برخی از مدل های 256 و 512 گیگابایتی با یک SSD PCIe Gen 3 x2 عرضه می شوند. در آزمایش ما، هیچ تاثیری بر عملکرد بازی بین x2 و x4 ندیدیم.”

موضوع SSD Steam Deck ممکن است اکنون داغ تر شود، زیرا این شرکت مشخصات دستگاه رسمی را به روز کرده بود و اکنون به جای 4 PCIe Gen3 x2 را ذکر کرده است. س

Steam Deck اکنون ممکن است با SSD های NVMe PCIe Gen3 x2 عرضه شود، نه x4

Valve صفحه Steam Deck را با مشخصات جدید NVMe SSD به روز می کند.

این شرکت مجبور شد صفحه محصول را به روز کند زیرا برخی از Decks اکنون با SSD های کندتر عرضه می شوند. Valve مطمئن است که این نباید بر عملکرد بازی تأثیر بگذارد. با این وجود، ممکن است بر عملکرد سایر برنامه‌های کاربردی با پهنای باند تأثیر بگذارد.

[Steam Deck specs website]

منبع: HardwareLuxx، PCGamer بخار

منبع

HardwareLuxx گزارش می دهد که این تغییر در اواخر ماه مه رخ داده است. این حتی قبل از موضوع محبوب اخیر جایگزینی SSD به چیزی است که توانایی بیشتری دارد. مهندسان Valve گفته اند که اگرچه به نظر می رسد کار می کند، اما چنین تغییراتی نباید انجام شود زیرا دستگاه برای درایوهای NVMe شخص ثالث بهینه نشده است.

اگر بازی تنها چیزی است که اهمیت دارد، ممکن است واقعاً برای چنین مشتریانی مهم نباشد. با این حال، اگر کسی از سیستم ویندوز 11 استفاده کند و CrystalDiskMark را در تمام طول روز اجرا کند، قطعا بی توجه نخواهد بود.

صفحات مشخصات Deck Steam ایالات متحده و آلمان فعلی، منبع: HardwareLuxx

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر