Valve بازی‌هایی را منتشر نخواهد کرد که دارای دارایی‌های هوش مصنوعی ناقض حق نسخه‌برداری باشند

اوایل این هفته، مشخص شد که Valve از انتشار بازی هایی با محتوای هنری و سایر محتواهای تولید شده توسط هوش مصنوعی خودداری می کند. در آخر هفته، سرانجام این شرکت در مورد این موضوع اظهار نظر کرد. در بیانیه ای که با سخنگوی Valve، Kaci Aitchison Boyle گفت که این شرکت در تلاش نیست که “استفاده از [AI] در استیم.” Aitchison Boyle این سردرگمی را به «کار کردن» Valve نسبت به نحوه محاسبه این فناوری در فرآیند بررسی موجود خود، که «انعکاس» قانون حق چاپ فعلی است، نسبت داد.

Aitchison Boyle گفت: “اولویت ما، مثل همیشه، این است که سعی کنیم تا جایی که می توانیم عناوینی را که دریافت می کنیم ارسال کنیم.” در حالی که توسعه‌دهندگان می‌توانند با مجوزهای تجاری مناسب از این فناوری‌های هوش مصنوعی در کار خود استفاده کنند، اما نمی‌توانند حق چاپ موجود را نقض کنند.»

Aitchison Boyle اضافه کرد که Valve اعتبارات ارسال را به کسانی که به دلیل استفاده بازی از محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی با قوانین فعلی شرکت مخالفت کرده اند، بازپرداخت می کند. تعجب آور نیست که ببینیم Valve تلاش می کند تا از چیزی که به سرعت تبدیل به یکی از مهم ترین مسائل در فناوری می شود، پیشی بگیرد. ما قبلاً دیده‌ایم که هوش مصنوعی مولد برای صنعت موسیقی دردسرهایی ایجاد می‌کند. به عنوان مثال، در ماه آوریل، سرویس‌های پخش جریانی مانند Spotify و YouTube بخش بیشتری از یک هفته را صرف پاسخگویی به ادعای حق نسخه‌برداری از Universal Music Group پس از آپلود یک ویروس در پلتفرم‌هایشان کردند.منبع