Unreal Engine 5.2 اکنون در دسترس است، ویژگی های Procedural Content Generation و Apple Silicon پشتیبانی می کند.

همراه با ویرایشگر ICVFX دسکتاپ، یک برنامه جدید iOS برای عملیات مرحله ICVFX (به زودی برای iPad از طریق Apple App Store عرضه می شود) یک رابط لمسی بصری برای عملیات مرحله مانند درجه بندی رنگ، قرار دادن کارت نور، و وظایف مدیریت nDisplay ارائه می دهد. از هر نقطه در داخل ولوم LED. این امر کنترل خلاقانه را مستقیماً در دست فیلمسازان قرار می دهد تا بدون نیاز به تماس مجدد با اپراتورهای Unreal Engine، به ظاهر دلخواه در جایی که فیلمبرداری در حال انجام است، دست یابد.

ابزارهای PCG به شما این امکان را می‌دهند که قوانین و پارامترهایی را برای پر کردن صحنه‌های بزرگ با دارایی‌های Unreal Engine انتخابی خود تعریف کنید و فرآیند ایجاد جهان‌های بزرگ را سریع و کارآمد می‌کند.

نمونه جدید ML Deformer

[Unreal Engine] ویژگی های برجسته Unreal Engine 5.2 (6958 بازدید)

در همین حال، پیشرفت‌های سیستم VCam Unreal Engine به فیلمسازان فضای بیشتری برای تصمیم‌گیری خلاقانه در طول پیش تولید می‌دهد. اینها شامل توانایی جدید برای کار با چندین دوربین مجازی همزمان با یک نمونه ویرایشگر و همچنین ایجاد حرکات پیچیده تر و لایه ای دوربین است.

برای آزمایش Substrate، می توانید آن را در تنظیمات پروژه فعال کنید. به عنوان یک ویژگی تجربی، استفاده از آن را برای کارهای تولیدی توصیه نمی کنیم. ما از بازخورد برای ادامه اصلاح عملکرد آن استقبال می کنیم.

با این نمونه جدید ML Deformer، نحوه استفاده از فناوری یادگیری ماشین Unreal Engine را برای ایجاد یک کاراکتر بلادرنگ با وفاداری بالا برای رایانه شخصی و کنسول‌ها با تغییر شکل‌هایی که توسط شبیه‌سازی کامل ماهیچه، گوشت و پارچه ایجاد می‌شود، کاوش کنید. دانلود شامل یک سکانس نمایشی تعاملی است که برآمدگی و لغزش ماهیچه‌ها را در زیر پوست نشان می‌دهد و چین‌های روی لباس را تشکیل می‌دهد. همچنین می‌توانید نتایج را با روشن و خاموش کردن ML Deformer مقایسه کنید و مدل را با دارایی Control Rig موجود متحرک کنید.

مولفه زمان اجرا به این معنی است که سیستم می تواند در یک بازی یا سایر برنامه های بلادرنگ اجرا شود، به طوری که جهان می تواند به تغییرات گیم پلی یا هندسه واکنش نشان دهد. ابزار PCG همچنین می تواند برای محتوای خطی که به تعداد قابل توجهی از دارایی ها نیاز دارد، مانند پروژه های بزرگ معماری یا صحنه های فیلم استفاده شود.

در نهایت، پشتیبانی توسعه یافته nDisplay برای SMPTE 2110 بر اساس پایه اولیه در Unreal Engine 5.1 برای نسل بعدی استقرار سخت افزار ICVFX است. این ویژگی آزمایشی برای آزمایش در Unreal Engine 5.2 با در دسترس شدن سخت افزار، با قابلیت تولید برای Unreal Engine 5.3 مناسب است.

در کنار بهبود ویژگی‌ها و بهبود پایداری، Unreal Engine 5.2 مرزهای انتظارات سازندگان را فراتر می‌برد و عملکردهای نوآورانه جدیدی را ارائه می‌کند.

موارد جدید در Unreal Engine 5.2

و موارد بیشتری وجود دارد…
اینها تنها بخشی از ویژگی ها و پیشرفت های جدید Unreal Engine 5.2 هستند. بررسی کنید یادداشت های انتشار برای مشاهده لیست کامل ویژگی ها

منبع

ما هیجان زده هستیم که اعلام کنیم Unreal Engine 5.2 اکنون در دسترس است. با این نسخه، مجموعه ابزارهای پیشگامانه UE5 را بیشتر گسترش دادیم زیرا همچنان به وعده تبدیل Unreal Engine به بازترین و پیشرفته ترین ابزار ایجاد سه بعدی بلادرنگ در جهان ادامه می دهد.

وقتی فعال باشد، مجموعه ثابت مدل‌های سایه‌زنی را با یک چارچوب چند لوبی گویاتر و مدولار جایگزین می‌کند که دامنه بیشتری از ظاهر سطح و فضای پارامتر وسیع‌تری را برای کار فراهم می‌کند. به ویژه برای توصیف ظاهرهای لایه ای، به عنوان مثال “مایع روی فلز” یا “غبار روی کت شفاف” قدرتمند است.

مجموعه ابزار تولید مجازی پیشرفته
با این نسخه، مجموعه ابزار تولید مجازی همچنان به دریافت ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید ادامه می‌دهد که به فیلم‌سازان قدرت خلاقیت بیشتری می‌دهد.

Unreal Engine 5.2 نگاهی اولیه به چارچوب تولید محتوای رویه ای (PCG) ارائه می دهد که می تواند مستقیماً در داخل Unreal Engine بدون تکیه بر بسته های خارجی استفاده شود. این چارچوب شامل ابزارهای درون ویرایشگر و مولفه زمان اجرا است.

لایه
این نسخه همچنین Substrate را معرفی می‌کند، روشی جدید برای نوشتن مطالب که به شما کنترل بیشتری بر ظاهر و احساس اشیاء مورد استفاده در برنامه‌های بلادرنگ، مانند بازی‌ها، و ایجاد محتوای خطی می‌دهد.

چارچوب تولید محتوا رویه ای

این یک ویژگی آزمایشی است که در نسخه های بعدی بیشتر توسعه خواهد یافت.

پشتیبانی از سیلیکون اپل
پشتیبانی بومی از Apple Silicon به Unreal Editor اضافه شده است. این تجربه کاربری بهتر، عملکرد بهبود یافته و ثبات بیشتر را به ارمغان می آورد. باینری جهانی Unreal Engine که به صورت بومی از هر دو پردازنده سیلیکون اپل و اینتل پشتیبانی می‌کند، اکنون برای دانلود از لانچر Epic Games در دسترس است.

Unreal Engine 5.2 اکنون در دسترس است!

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر