Unreal Engine 5.1 اکنون با به‌روزرسانی‌هایی برای Lumen، Nanite و Virtual Shadow Maps در دسترس است.Unreal Engine 5.1 اکنون در دسترس است

Unreal Engine 5.1 امروز در دسترس است، که بر اساس مجموعه ویژگی های پیشگامانه معرفی شده در UE5 برای ایجاد آسان تر و سریع تر محتوای سه بعدی ساخته شده است. طیف وسیعی از ویژگی‌های جدید و بهبودهای آزمایش شده در نسخه 5.1، Unreal را برای سازندگان در تمام صنایع قوی‌تر، کارآمدتر و همه‌کاره‌تر می‌کند.

بازی ها

از آنجایی که بیش از نیمی از بازی‌های نسل بعدی معرفی‌شده با Unreal Engine ساخته می‌شوند، توسعه‌دهندگان اکنون می‌توانند از به‌روزرسانی‌های این بازی استفاده کنند. لومن سیستم روشنایی و بازتاب جهانی پویا، نانیت سیستم هندسه ریز چندضلعی مجازی شده و نقشه های سایه مجازی (VSM) که اساس بازی‌ها و تجربه‌هایی را که با سرعت 60 فریم در ثانیه (فریم بر ثانیه) روی کنسول‌های نسل بعدی و رایانه‌های شخصی با قابلیت اجرا می‌شوند، ایجاد می‌کند. این پیشرفت‌ها رقابت سریع و شبیه‌سازی‌های دقیق را بدون تأخیر ممکن می‌سازد.

علاوه بر این، نانیت همچنین یک Rasterizer قابل برنامه ریزی را اضافه کرده است انیمیشن های مواد محور و تغییر شکل ها از طریق آفست موقعیت جهانی، و همچنین ماسک های کدورت. این پیشرفت هیجان انگیز راه را برای هنرمندان هموار می کند تا از Nanite برای برنامه ریزی رفتار اشیاء خاص استفاده کنند، به عنوان مثال شاخ و برگ های مبتنی بر Nanite با برگ هایی که در باد می وزند.

UE 5.1 ​​همچنین چندین ویژگی را برای بهبود کارایی برای توسعه دهندگان بازی ها و سایر پروژه های تعاملی در مقیاس بزرگ اضافه می کند و به تیم ها کمک می کند تا کارآمدتر باشند. برای مثال، دارایی های مجازی متادیتا را از داده‌های شی جدا کنید، و توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد فقط آنچه را که از سیستم‌های کنترل منبع مانند Perforce نیاز دارند، همگام‌سازی کنند – که منجر به فضاهای کاری کوچک‌تر و همگام‌سازی سریع‌تر برای توسعه‌دهندگانی می‌شود که نیازی به دسترسی به داده‌های شی کامل ندارند. خودکار جدید شیء وضعیت خط لوله (PSO) در حافظه پنهان برای DX12 فرآیند مورد نیاز برای آماده سازی یک بازی برای ارسال در DX12 را ساده می کند. و بالاخره، کامپایل سایه زن بر اساس تقاضا تنها سایه‌زن‌های مورد نیاز برای رندر کردن آنچه روی صفحه نمایش داده می‌شود را در حین کار در ویرایشگر Unreal جمع‌آوری می‌کند، که می‌تواند منجر به صرفه‌جویی قابل توجهی در زمان و افزایش تعامل شود.

برای توسعه‌دهندگانی که جهان‌های باز عظیم می‌سازند، این نسخه همچنین عملکردهای اضافی و گردش کار بهبود یافته را ارائه می‌کند. پارتیشن جهانی اکنون از مختصات جهانی بزرگ پشتیبانی می کند، امکان ایجاد جهان های باز عظیم را بدون از دست دادن دقت فراهم می کند. کاربران نیز می توانند لذت ببرند گردش کار کنترل منبع تسریع شده با World Partition، به لطف یک تجربه کاربری بهبود یافته در مورد مدیریت، فیلتر کردن، جستجو و مشاهده فایل ها و لیست های تغییرات. همچنین اکنون یافتن محتوا در جهان از درون فهرست‌های تغییراتتان آسان‌تر است و بالعکس. علاوه بر این، جدید HLOD (سطح سلسله مراتبی جزئیات) پشتیبانی از رندر و جریان آب کاربران را قادر می سازد تا آب های بزرگ را در جهان های باز با عملکرد بهتر و حافظه کوچکتر ایجاد کنند.

جلوه های بصری داخل دوربین

Unreal Engine اکنون در بیش از 425 محصول سینمایی و تلویزیونی استفاده شده است و در بیش از 300 مرحله تولید مجازی در سراسر جهان ادغام شده است. با پیشرفت‌هایی در Unreal Engine 5.1 که به‌طور خاص برای جریان‌های کاری تولید مجازی طراحی شده است، تکنسین‌ها و هنرمندان اکنون مزایای متعددی از جمله ویرایشگر اختصاصی VFX درون دوربین، سیستم کارت نور بهبودیافته، APIهای کنترل از راه دور بهبودیافته، ابزارهای تصحیح رنگ گسترده، پشتیبانی اولیه Lumen برای nDisplay دارند. ، و بیشتر.

اول، اپراتورهای مرحله LED اکنون می توانند از مزایای جدید استفاده کنند ویرایشگر اختصاصی VFX درون دوربین (ICVFX). که طیف وسیعی از گردش کار تولید مجازی را پشتیبانی می کند. این امر تا حد زیادی نیاز اپراتورهای مرحله را برای شکار از طریق Outliner برای اشیا و کنترل های خاص برطرف می کند. UE 5.1 ​​همچنین UI، UX و بهبود عملکرد را برای آن اضافه می کند API های کنترل از راه دور، کاربران را قادر می سازد تا کنترل های قدرتمند مبتنی بر مرورگر را سریعتر و آسان تر بسازند.

ویرایشگر ICVFX همچنین میزبان یک رابط برای یک سیستم کارت نور بهبود یافته است که به عنوان پیش نمایش دیوار nDisplay نمایش داده می شود. علاوه بر اینکه ایجاد، جابجایی و ویرایش کارت های نور و ذخیره الگوها را بصری و کارآمد می کند، کارت های نور جدید می توانند شکل خود را روی دیوار حفظ کنند و اعوجاج را از بین ببرند.

همچنین در ویرایشگر ICVFX جدید هستند پنجره های اصلاح رنگ (CCW) که امکان اعمال تنظیمات رنگ را به طور انحصاری برای هر چیزی که در پشت آنها قرار دارد (مشابه Power Windows در برنامه های درجه بندی رنگ) همراه با قابلیت اعمال می کند. تصحیح رنگ در هر بازیگر، که نیاز به پوشش پیچیده را کاهش می دهد.

در Unreal Engine 5.1، نسخه جدید بازیگر صفحه رسانه پشتیبانی از OpenEXR را فعال می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد به سادگی فیلم را از مرورگر محتوا بکشند و رها کنند. علاوه بر این، کاربران هم اکنون می توانند EXR های فشرده نشده mipmapped و کاشی شده را پخش کنید هم در موتور و هم با nDisplay با SSD RAID مناسب، و اکنون توانایی تبدیل EXR ها را به فرمت صحیح برای پخش بهینه دارند.

علاوه بر این، Unreal Engine سیستم دوربین مجازی تعمیرات اساسی شده است با یک چارچوب اساسی جدید که از فناوری Epic’s Pixel Streaming استفاده می کند بهبود پاسخگویی و قابلیت اطمینان، و یک رابط کاربری به روز شده با طراحی مدرن متمرکز بر دوربین که برای اپراتورهای دوربین بیشتر آشنا خواهد بود. کاربران همچنین اکنون توانایی اتصال دستگاه های سخت افزاری را دارند و در آینده می توانند رابط کاربری را سفارشی کنند.

لومن، سیستم روشنایی و بازتاب جهانی کاملاً پویا Unreal Engine اکنون ارائه می دهد پشتیبانی اولیه از nDisplay در 5.1، به شرطی که تعداد چراغ ها کم باشد (در کل حدود 5-7 چراغ بسته به کارت گرافیک). برای مثال، با Lumen، نور غیرمستقیم با تغییر زاویه خورشید، چراغ‌ها یا کارت‌های جهشی موقعیت، در حین پرواز سازگار می‌شود. پیش از این، این تغییرات به یک مرحله پخت نیاز داشت که می توانست تولید را متوقف کند و جریان خلاقیت را قطع کند. UE 5.1 ​​نیز اضافه می کند بهبود GPU Lightmassاز جمله پشتیبانی از Sky Atmosphere، Sky Lights ثابت، ویژگی‌های نور مانند نمایه‌های IES و بافت‌های Rect Light، و بهبود کیفیت و عملکرد در سراسر صفحه.

انیمیشن

استفاده از موتور Unreal در انیمیشن به طور تصاعدی افزایش یافته است، از 15 تولید بین سال‌های 2015 و 2019 به بیش از 160 محصول از سال 2020 تا 2022. برای حرفه‌ای‌هایی که با محتوای متحرک، به‌ویژه شخصیت‌ها کار می‌کنند، Unreal Engine 5.1 چندین پیشرفت قابل‌توجه را برای انیمیشن‌های داخلی و موتور ارائه می‌کند. ابزارهای تقلب و همچنین Sequencer.

در حال حاضر در بتا، تغییر شکل دهنده یادگیری ماشین (ML). با استفاده از پلاگین مایا سفارشی برای آموزش یک مدل یادگیری ماشین، که به نوبه خود در Unreal Engine در زمان واقعی اجرا می شود، تقریب های با وفاداری بالا از تغییر شکل دهنده های غیرخطی، دکل های اختصاصی پیچیده، یا هر تغییر شکل دلخواه ایجاد می کند. این به کاربران امکان می‌دهد تا تغییر شکل‌های با کیفیت فیلم مانند خم شدن عضلات، رگ‌های برآمده و لغزش پوست را شبیه‌سازی کنند. سایر بهبودهای تغییر شکل شخصیت عبارتند از پیشرفت های ویرایشگر نمودار تغییر شکل برای ایجاد و ویرایش آسان تر نمودار.

همچنین، دکل کنترل به طور کامل به گسترش خود ادامه می دهد تقلب رویه ای، افزایش تاثیر و مقیاس پذیری تیم های تقلب. به‌روزرسانی‌های چارچوب اصلی شامل یک رویداد ساخت‌وساز جدید است که به کاربران اجازه می‌دهد سلسله‌مراتب دکل‌ها را از طریق یک نمودار ایجاد کنند، و رویدادهای کاربر سفارشی برای ایجاد و راه‌اندازی رویدادهای دکل مانند «Snap FK to IK». با این به‌روزرسانی‌ها، هنرمندان می‌توانند یک دارایی Control Rig ایجاد کنند که می‌تواند خود را متناسب با شخصیت‌هایی بسازد که ممکن است نسبت‌ها و ویژگی‌های اسکلتی متفاوتی داشته باشند – برای مثال، همان Control Rig می‌تواند خود را با یک هیولای سه انگشتی یا یک انسان پنج انگشتی سازگار کند. بدون هیچ تغییری در دارایی دکل.

Unreal Engine 5.1 نیز اضافه می کند پشتیبانی از محدودیت ها که در ترتیب دهنده– ویرایشگر انیمیشن غیرخطی چند مسیری موتور – از جمله موقعیت، چرخش و نگاه. کاربران می توانند از اینها برای ایجاد سریع و آسان روابط بین هر کنترل یا بازیگری استفاده کنند، برای مثال، کاری کنند که یک دوربین همیشه از یک شخصیت پیروی کند. نگه داشتن دست های شخصیت روی فرمان؛ متحرک سازی یک دلقک در حال شعبده بازی با توپ ها. یا محدود کردن باسن گاوچران به طوری که هنگام حرکت اسب به طور طبیعی روی زین بنشیند، در حالی که دستانش افسار را نگه می دارند. Sequencer همچنین عملکردهای اضافی را در معرض دید قرار می دهد بلوپرینت و پایتون اسکریپت نویسی و الف UI/UX بازسازی شده برای افزایش پایداری و توسعه پذیری، و بهبود گردش کار تالیف و ویرایش انیمیشن.

دانلود Unreal Engine در unrealengine.com و بازدید کنید صفحه یادداشت های انتشار برای مشاهده لیست کامل ویژگی های UE5.1.


«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر