UL بنچمارک تولید تصویر هوش مصنوعی با ارزش ۵۰۰۰ دلار را برای پردازنده‌های گرافیکی بر اساس مدل‌های Stable Diffusion راه‌اندازی کرد.

UL بنچمارک تولید تصویر هوش مصنوعی با ارزش ۵۰۰۰ دلار را برای پردازنده‌های گرافیکی بر اساس مدل‌های Stable Diffusion راه‌اندازی کرد.

معیار نسل هوش مصنوعی برای پردازنده‌های گرافیکی

UL، شرکت پشت مجموعه نرم افزار 3DMark برای محک زدن GPU و CPU، اکنون اولین معیار نسل AI خود را برای GPU ها راه اندازی کرده است.

متأسفانه، این معیار بخشی از مجموعه 3DMark (مصرف کننده) نیست، به این معنی که مشتریان بزرگ تجاری و تجاری را هدف قرار داده است که مایل به پرداخت دلار اضافی هستند. قیمت این معیار 5000 دلار است و از دیروز در دسترس است.

معیار AI Image Generation در مجموعه Procyon برای اندازه‌گیری عملکرد سخت‌افزار پیشرفته به روشی منصفانه و مسئولانه طراحی شده است. این امر با استفاده از یکی از محبوب‌ترین و منبع بازترین مدل‌های مولد هوش مصنوعی یعنی Stable Diffusion به دست می‌آید.

بنچمارک ها دو بار کاری را ارائه می دهند که بر اساس آخرین مدل XL برای پردازنده های گرافیکی سطح بالا است. اگر نمی دانید، این مدل برای وضوح بالاتر 1024×1024 طراحی شده است، در حالی که پردازنده های گرافیکی میان رده باید به مدل قدیمی SB 1.5 که تصاویر 512×512 تولید می کند، بچسبند.

برای عادلانه نگه داشتن معیار و ارائه عملکرد بهینه برای هر سخت افزار مدرن شتاب هوش مصنوعی، از مهم ترین API ها مانند:

  • زمان اجرا ONNX با DirectML (عمدتا برای پردازنده های گرافیکی Radeon)
  • NVIDIA TensorRT (برای پردازنده های گرافیکی NVIDIA RTX)
  • اینتل OpenVINO (برای پردازنده های گرافیکی اینتل)

اینطور به نظر می رسد:

معیار تولید تصویر هوش مصنوعی، منبع: UL

از آنجایی که این یک تست مصرف‌کننده نیست، و نه چیزی حتی از راه دور مقرون به صرفه است، تردید وجود دارد که در بین علاقه‌مندان به GPU اهمیت زیادی پیدا کند. با این حال، ما مشتاقانه منتظر خواندن سایت‌های بررسی فناوری هستیم که به بسیاری از GPU دسترسی دارند و ممکن است آن را امتحان کنند.

منبع: ULمنبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر