Tumblr در حال ساخت یک فید الهام گرفته از TikTok در تلاش برای رشد پایگاه کاربر خود است

در حالی که Tumblr جزئیات دقیقی در مورد ویژگی های جدید ارائه نمی دهد، نکات بسیار بزرگی در مورد آنچه در آینده خواهد آمد ارائه می دهد. این شرکت می‌گوید که یکی از اهداف اصلی آن «ارائه محتوای عالی در هر بار باز شدن برنامه» خواهد بود و فید فعلی «دنبال کردن» را «منسوخ» می‌داند.

این شرکت می‌نویسد: «خلق جدید بودن در Tumblr می‌تواند ترسناک باشد، با احتمال زیاد ترک یا ناامیدی پس از اشتراک‌گذاری آثار بدون دریافت تعامل یا بازخورد». «فقدان بازخورد از تصمیم قدیمی برای نمایش محتوای وبلاگ‌های دنبال‌شده در فید اصلی داشبورد («دنبال کردن») ناشی می‌شود و چرخه‌ای را تداوم می‌بخشد که در آن وبلاگ‌های پرطرفدار همچنان به بهای کمک به سازندگان جدید بیشتر دیده می‌شوند.»

روی هم رفته، تغییرات Tumblr بسیار شبیه به TikTok (یا حتی اینستاگرام) است: توصیه‌های الگوریتمی در فیدهای اصلی کاربران، ویژگی‌های سازنده که اشتراک‌گذاری را تشویق می‌کنند، و ابزارهای ساده‌تر برای کامنت‌گذاری و گفتگو. به عنوان یک استراتژی، همه اینها ممکن است در سال 2023 بسیار ساده به نظر برسد، زمانی که کاربران به طور فزاینده ای انتظار چنین ویژگی هایی را از سیستم عامل های اجتماعی دارند. اما با توجه به اینکه رابط اصلی Tumblr در یک دهه و نیم عمر خود تغییر چندانی نکرده است، مسیر جدید می تواند تغییرات قابل توجهی در پویایی کلی پلتفرم ایجاد کند.

برای رفع این مشکل، پلتفرم متعلق به Automattic می‌گوید که در تلاش است تا «قابلیت‌های رتبه‌بندی الگوریتمی ما را در همه فیدها بهبود بخشد» و «درک مکان‌های جوامع پر جنب و جوش در Tumblr را برای کاربران آسان‌تر کند». این شرکت همچنین خاطرنشان می‌کند که ایجاد ویژگی‌های سازگارتر برای سازندگان، از جمله بهبود در نحوه عملکرد پاسخ‌ها و وبلاگ‌ها، نیز کلید جذب کاربران جدید خواهد بود.

این یادداشت به طور قابل توجهی در مورد دلایل تغییرات آتی و آنچه که به عنوان کاستی های فعلی Tumblr توصیف می کند، صریح است. این شرکت می نویسد: «مشکل اساسی این است که استفاده از Tumblr آسان نیست. “یک برند 15 ساله بودن سخت است، زیرا این برند بار برداشت های از پیش تعیین شده یک فرد از Tumblr را حمل می کند.”

طراحی مجدد آینده تنها راهی نیست که Automatic سعی کرده جان تازه‌ای به پلتفرمی که به دست آورده است ببخشد. این شرکت همچنین اشتراک‌ها و سایر ویژگی‌های پولی را آزمایش کرده است و Post+ را معرفی کرده است، هرچند که این ویژگی توسط کاربران قدیمی مخالف بود. اخیراً، این شرکت بلافاصله پس از انتشار ناموفق تأییدیه جدید پولی توییتر توسط ایلان ماسک، شروع به فروش “کاملاً بی فایده” به کاربران کرد.منبع

Tumblr می تواند جدیدترین پلتفرمی باشد که از کتاب بازی TikTok قرض گرفته شده است. بر اساس گزارش منتشر شده در وبلاگ Tumblr Staff، این شرکت در حال برنامه ریزی برای اصلاح پلتفرم خود است که توصیه های الگوریتمی را به فیدهای کاربران ارائه می دهد.