TikTok Lite از ویژگی پاداش به تماشای «اعتیادآور به عنوان سیگار» زیر نظر اتحادیه اروپا استفاده کرد

TikTok Lite از ویژگی پاداش به تماشای «اعتیادآور به عنوان سیگار» زیر نظر اتحادیه اروپا استفاده کرد

اتحادیه اروپا به طور موثر ویژگی TikTok را که کمیسر دیجیتال اروپا آن را “سمی” و “اعتیادآور مانند سیگار” توصیف کرد، شکست داده است. مالک ByteDance روز چهارشنبه گفت که ویژگی پاداش به تماشای TikTok Lite به حالت تعلیق در خواهد آمد. روز بی‌رحمانه‌ای برای TikTok بود زیرا بایدن، رئیس‌جمهور لایحه‌ای را امضا کرد (همچنین در روز چهارشنبه) که ByteDance را مجبور می‌کرد تا فعالیت‌های این پلتفرم در ایالات متحده را بفروشد یا با ممنوعیت مواجه شود.

TikTok Lite که اوایل این ماه در فرانسه و اسپانیا راه‌اندازی شد، به کاربران اجازه می‌دهد با تماشا و لایک کردن ویدیوها جوایزی کسب کنند. سپس می‌توانند امتیازات خود را با هدیه‌های واقعی مانند کوپن‌های آمازون یا موارد درون‌برنامه‌ای مانند ارز مجازی TikTok که برای انعام سازندگان استفاده می‌شود، مبادله کنند. کمیسیون اتحادیه اروپا گفت که ویژگی “وظیفه و پاداش” می تواند “رفتار اعتیادآور” را در کودکان تحریک کند.

تیری برتون، کمیسر اتحادیه اروپا، گفت: «فرزندان ما برای رسانه های اجتماعی خوکچه هندی نیستند ارسال شده در X (تویتر) در روز چهارشنبه. من تصمیم TikTok برای تعلیق #TikTokLite “برنامه پاداش” در اتحادیه اروپا را مورد توجه قرار می‌دهم.

با این حال، او یک عکس جدایی اضافه کرد تا به ByteDance یادآوری کند که خارج از جنگل نیست: “پرونده ها علیه TikTok در مورد خطر اعتیاد آور بودن پلتفرم ادامه دارد.”

برتون اوایل این هفته یک شلیک هشدار به ByteDance شلیک کرد و گفت اتحادیه اروپا تحقیقات رسمی در مورد TikTok به دلیل نقض قانون خدمات دیجیتال (DSA) آغاز کرده است. این قانون برجسته که در سال 2022 تصویب شد، به قانون‌گذاران اروپایی این امکان را می‌دهد که تغییرات قابل توجهی را در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای محافظت از مصرف‌کنندگان اعمال کنند.

شرکت‌هایی که قوانین را زیر پا می‌گذارند، می‌توانند تا شش درصد از درآمدهای جهانی خود را جریمه کنند – به اندازه‌ای که حتی ثروتمندترین شرکت‌ها را مجبور به تبعیت کند. تعلیق روز چهارشنبه اولین نمونه عینی از استفاده اتحادیه اروپا از اختیارات اجرایی DSA برای اعمال تغییرات قابل توجه در یک پلت فرم اجتماعی است.

تحقیقات رسمی اتحادیه اروپا در مورد TikTok Lite دومین مورد هدف قرار دادن این پلتفرم در سال جاری بود. یک پرونده قبلی که در ماه فوریه راه اندازی شد، پرونده ای را علیه TikTok و Meta به دلیل رسیدگی به حریم خصوصی و ایمنی افراد زیر سن قانونی آغاز کرد. روزنامه گاردین اشاره می کند که هر دو مورد فعال باقی می مانند.

حساب پالیسی Europe X پلتفرم «TikTok همیشه به دنبال تعامل سازنده با کمیسیون اتحادیه اروپا و سایر تنظیم‌کنندگان است». ارسال شده در روز چهارشنبه بنابراین، ما داوطلبانه عملکرد پاداش‌ها را در TikTok Lite تعلیق می‌کنیم، در حالی که نگرانی‌هایی را که آنها ایجاد کرده‌اند برطرف می‌کنیم.»

منبع