Tidal جریان FLAC با وضوح بالا را برای مشترکین HiFi Plus اضافه می کند

به گفته مدیرعامل Jesse Dorogusker، مدیر عامل شرکت Jesse Dorogusker، برنامه پخش موسیقی Tidal شروع به پخش جریان‌های FLAC با وضوح بالا در سراسر این پلتفرم کرده است، جریان‌های FLAC (کدک صوتی بدون اتلاف رایگان) صدایی با کیفیت بالا تا 24 بیت/192 هرتز ارائه می‌دهند. این فایل‌ها در قسمت بزرگ‌تر قرار دارند و حدود چهار برابر فضای MP3 استاندارد را اشغال می‌کنند، به همین دلیل است که شما به ندرت فرمت آن را در پلتفرم‌های پخش گسترده می‌بینید.

با دسترسی بیشتر به صدای با وضوح بالا، برچسب قیمتی با وضوح بالا ارائه می شود. برای دسترسی به جریان های FLAC به اشتراک HiFi Plus نیاز دارید که هزینه آن 20 دلار در ماه است. جزر و مد از 10 دلار تا 11 دلار در ماه. شایعات فراوانی مبنی بر اینکه Spotify رهبر صنعت استمنبع

این ویژگی در دسترسی زودهنگام برای کاربران iOS در دسترس است و شرکت می‌گوید شنوندگان می‌توانند از بین بیش از شش میلیون آهنگ موجود در فرمت FLAC با وضوح بالا انتخاب کنند و هر روز تعداد بیشتری به آن اضافه می‌شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در صورت دسترسی، برنامه بتا را به روز کنید و کیفیت “Max” را در تنظیمات انتخاب کنید. Dorogusker می گوید که Tidal قبل از اینکه ابزارها را به طور گسترده در دسترس قرار دهد منتظر پاسخ کاربر است. مدیرعامل اشاره می کند که گزینه جدید استریم در ماه آگوست برای همه کاربران، برای طرفداران اندروید و کسانی که به برنامه دسترسی زودهنگام این شرکت وابسته نیستند، در دسترس خواهد بود.

قبلاً Tidal از صدای MQA (تأیید شده با کیفیت اصلی) برای پخش جریانی با وضوح بالا استفاده می کرد، اما این بیشتر یک تکنیک ارتقاء مقیاس است تا یک نوع فایل واقعی. Dorogusker به استفاده مداوم از MQA اشاره نکرده است، اما گفته است که این شرکت از فرمت های متعدد صوتی با وضوح بالا پشتیبانی می کند.