«Threads» رقیب متا در توییتر مرتبط با اینستاگرام، ممکن است در 6 جولای وارد شود

همه محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما، مستقل از شرکت مادر انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر چیزی را از طریق یکی از این پیوندها خریداری کنید، ممکن است کمیسیون وابسته را دریافت کنیم. تمامی قیمت ها در زمان انتشار صحیح می باشد.منبع

گزارش‌های قبلی می‌گفتند رقیب توئیتر متا یک سرویس غیرمتمرکز خواهد بود که با Mastodon سازگار است، اما مشخص نیست که آیا هنوز هم در زمان راه‌اندازی آن وجود دارد یا خیر. ما تا چند روز دیگر مطمئن خواهیم شد.

توییتر اخیراً تعداد توییت‌هایی را که یک حساب تأیید نشده می‌تواند در روز بخواند، محدود کرده است. ایلان ماسک در یک پست اعلام کرد که حساب‌های تایید شده – که به کاربران پرداخت‌کننده ترجمه می‌شود – می‌توانند روزانه 6000 پست را بخوانند، در حالی که کاربران تایید نشده/غیرپرداخت فقط می‌توانند 600 پست را بخوانند. او گفت که وب‌سایت در حال اتخاذ این اقدام است تا “به سطوح شدید حذف داده‌ها رسیدگی کند. [and] دستکاری سیستم.” یک کاربر معمولی می تواند به راحتی 600 پست را بزند، بنابراین افرادی که 8 تا 11 دلار در ماه برای چک مارک آبی پرداخت نکرده اند، در نتیجه از فیدهای خود قفل می شوند.

مدت زیادی است که می دانیم متا در حال ساخت یک رقیب توییتر است، اما اکنون ایده محکم تری از زمان عرضه آن داریم. لیستی برای این برنامه به نام Threads در اپ استور iOS ظاهر شده است که تاریخ انتشار تخمینی آن 6 جولای است. در ماه می، گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه سرویس میکروبلاگینگ رو به اتمام است و می‌تواند تا پایان ژوئن عرضه شود. در حالی که راه اندازی در پایان ژوئن کاملاً اتفاق نیفتاد، برنامه ممکن است در زمانی وارد شود که کاربران توییتر تمایل بیشتری (و شاید حتی مشتاق) برای امتحان یک جایگزین داشته باشند.

متا Threads را به عنوان “برنامه مکالمه مبتنی بر متن اینستاگرام” توصیف می کند. بر اساس اسکرین شات های ارسال شده در لیست، کاربران می توانند دسته اینستاگرام خود را حفظ کنند و همان حساب هایی را که در پلتفرم اشتراک عکس دنبال می کنند دنبال کنند. این بدان معناست که کاربران از قبل دنبال کننده و حلقه هایی در برنامه جدید خواهند داشت که به آن برتری نسبت به سایر رقبای توییتر می دهد. کاربران همچنین می‌توانند حریم خصوصی پست‌های خود را انتخاب کنند و آن‌ها را برای همه، نمایه‌هایی که دنبال می‌کنند یا فقط برای حساب‌هایی که ذکر می‌کنند قابل مشاهده کنند. آنها همچنین می توانند پست های افراد دیگر را قلب کنند، ارسال کنند و به اشتراک بگذارند.