TeamGroup اولین خنک کننده AIO را برای CPU و PCIe Gen5 SSD راه اندازی کرد

به منظور ارائه مناسب ترین راه حل های خنک کننده به مصرف کنندگان، TEAMGROUP محصولات خنک کننده متنوعی را برای محیط های مختلف توسعه داده و در طول سال ها از مواد خنک کننده مختلف استفاده کرده است. در این فرآیند، اختراعات بسیاری را برای نوآوری های خود از جمله پخش کننده حرارتی فویل مس گرافن و سینک حرارتی باله آلومینیومی به دست آورده است. در انتظار ورود نسل بعدی SSD های PCIe Gen5 در سال جاری، TEAMGROUP اولین سیستم خنک کننده مایع ARGB یکپارچه صنعت را راه اندازی کرده است که مشکل گرمای تولید شده توسط CPU و SSD را حل می کند. برای ارائه بهترین محصولات خنک کننده برای مصرف کنندگان در سراسر جهان، TEAMGROUP تلاش می کند تا به اوج بعدی عملکرد در راه حل های ذخیره سازی SSD برسد.


در واکنش به افزایش دما ناشی از سرعت انتقال بالای درایوهای SSD PCIe Gen 5، T-FORCE، زیربرند بازی TEAMGROUP، اولین سیستم خنک کننده مایع ARGB یکپارچه را برای کاهش گرمای تولید شده توسط هر دو دستگاه راه اندازی کرده است. CPU و SSD، به SSD‌های PCIe Gen5 اجازه می‌دهند تا دماهای بهینه و عملکردهای پایدار و پرسرعت را برای مدت‌های طولانی حفظ کنند.


TEAMGROUP بهترین راه حل خنک کننده را در سال آغازین SSD های PCIe Gen5 ارائه می دهد.

«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

با شروع دهه 2000، از آنجایی که بازار مصرف کننده خواستار سرعت خواندن و نوشتن بالاتری برای دستگاه های ذخیره سازی بود، درایوهای حالت جامد (SSD) در تعداد زیادی شروع به جایگزینی هارد دیسک های مکانیکی (HDD) کردند. SSD های SATA در نهایت به گزینه ای برای ارتقاء حافظه تبدیل شدند. با تقاضای ذخیره‌سازی با سرعت بالا که توسط داده‌های بزرگ و گسترش فناوری انتقال هدایت می‌شود، PCIe به رابط استاندارد برای انتقال پرسرعت تبدیل شد. در چند سال گذشته، سرعت خواندن درایوهای SSD PCIe از 3500 مگابایت بر ثانیه در Gen3 به 7000 مگابایت بر ثانیه در Gen4 افزایش یافته است. SSD های PCIe Gen5 اکنون بیش از 12000 مگابایت بر ثانیه سرعت خواندن و نوشتن دارند. جهش های بزرگ در سرعت انتقال هر نسل متوالی از SSD ها منجر به افزایش وات توان شده است که به نوبه خود منجر به دمای عملیاتی بالاتر شده است. هنگامی که SSD ها با افزایش دمای کار در سرعت های انتقال بالا مواجه می شوند، مکانیزم دریچه گاز خودکار فعال می شود تا از قطعات در برابر آسیب ناشی از دماهای بالا محافظت کند. با مصرف برق تقریباً 12 وات در یک SSD PCIe Gen4 که با سرعت 7000 مگابایت بر ثانیه کار می کند، دمای کنترلر می تواند به بیش از 110 درجه سانتیگراد برسد. وقتی SSD های PCIe Gen5 دارای سرعت بیش از 12000 مگابایت بر ثانیه و مصرف 14 وات یا بالاتر هستند، می توان انتظار داشت که دمای کنترلر به شدت افزایش یابد. بنابراین، TEAMGROUP متعهد به ارائه بهترین راه حل های حرارتی برای عملکرد پایدار و پرسرعت SSD ها در دوره های طولانی مدت است.

در سال های اخیر، محصولات ذخیره سازی مصرف کننده شاهد پیشرفت های سریعی بوده اند. امسال این صنعت رسما وارد اولین سال تولید SSD های Gen5 خواهد شد. در واکنش به افزایش دما ناشی از سرعت انتقال بالای درایوهای SSD PCIe Gen 5، T-FORCE، زیربرند بازی TEAMGROUP، اولین سیستم خنک کننده مایع ARGB یکپارچه را برای کاهش گرمای تولید شده توسط هر دو دستگاه راه اندازی کرده است. CPU و SSD، به SSD‌های PCIe Gen5 اجازه می‌دهند تا دمای بهینه و عملیات پایدار و با سرعت بالا را برای مدت‌های طولانی حفظ کنند. با راه حل جدید خنک کننده، مصرف کنندگان می توانند به طور کامل عملکرد ذخیره سازی کارآمد SSD های نسل بعدی را بدون هیچ گونه مصالحه ای تجربه کنند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر