TeamGroup از SSD T-Force Z54A PCIe Gen5 با سرعت خواندن 14 گیگابایت بر ثانیه استفاده می کند.

پلتفرم Intel Alder Lake در سال 2021 برای درایوهای SSD Gen5 آماده شد، اما ذخیره‌سازی نسل بعدی تنها تا پایان سال گذشته آغاز شد. راه اندازی پلت فرم AMD AM5 دیگر نیازی به انتظار نداشت.

معرفی SSD Z54A بخشی از سری اعلامیه های Computex TeamGroup است. این محصول در کنار خنک کننده جدید Siren Duo AIO این شرکت برای CPU و SSD به نمایش گذاشته شد. مشخص نیست که آیا این بدان معناست که برای دستیابی به آن سرعت ها، چنین خنک کننده ای مورد نیاز است یا خیر، اما با توجه به اطلاعاتی که در مورد گرما و خنک کننده های Gen5 می دانیم، انتظار چنین عملکردی بدون خنک کننده نرم غیر منطقی به نظر می رسد.

TeamGroup و InnoGrit سریعترین SSD PCIe Gen5 جهان را توسعه دادند

این شرکت جزئیات بیشتری مانند مشخصات کامل محصول، در دسترس بودن، یا قیمت ارائه نکرده است. با این حال، این احتمال وجود دارد که هفته آینده اطلاعات بیشتری در Comptuex به اشتراک گذاشته شود.

بیشتر شرکت‌های ذخیره‌سازی روی سرعت خواندن 10 گیگابایت بر ثانیه تمرکز می‌کنند، اما TeamGroup یک قدم به محدودیت‌های سرعت PCIe Gen5 نزدیک‌تر می‌شود.

منبع: گروه تیم

منبع

T-FORCE جامع ترین راه حل های هیت سینک را برای M.2 SSD ارائه می دهد که برای هیت سینک های SSD فوق سریع Gen5 PCIe طراحی شده است. سیستم‌های خنک‌کننده مایع دایره‌ای AIO با پتنت اختراع تایوانی (I778726) برای گروهی از کاربران سطح بالای رایانه راه‌حلی را برای مشکل سرعت پایین ناشی از عملکرد دمای بالا SSD‌های PCIe M.2 به ارمغان می‌آورد. راه حلی که SSD T-FORCE M.2 به ارمغان می آورد این قابلیت را دارد که عملکرد را به طور کامل آزاد کند و طول عمر SSD ها را افزایش دهد. این محصول سینک حرارتی SSD است که مزایای صرفه جویی در مصرف برق را برای نسل جدید به ارمغان می آورد.

SSD T-Force Z54A PCIe Gen5 با ارائه سرعت خواندن و نوشتن تا 14000 مگابایت بر ثانیه و 10000 مگابایت بر ثانیه همه چیز را به سطح جدیدی می برد. این به لطف کنترل‌های جدید InnoGrit امکان‌پذیر شد، در حالی که اکثر SSD‌های Gen5 تجاری موجود مبتنی بر Phison E26 هستند که سرعت خواندن بین 10-12 گیگابایت بر ثانیه را ارائه می‌دهد. کنترلر 12 نانومتری IG5666 چیزی نیست که ما در هیچ حافظه دیگری دیده‌ایم، بنابراین چنین ادعاهایی هنوز نیاز به تأیید دارند.

از طریق همکاری با InnoGrit Corporation، کنترلر 12 نانومتری PCIe IG5666 را پذیرفتیم. این کنترلر دارای عملکرد بالا، قابلیت اطمینان بالا، پایداری بالا و تاخیر کم است و از سرعت های مختلف NAND تا 2400 MT/s پشتیبانی می کند. کنترلر InnoGrit IG5666 مجهز به تکنیک تصحیح کد پیشگام است که طول عمر NAND را افزایش می دهد. در عین حال، این کنترلر یک رمزگشا برای حالت کم مصرف نیز دارد که می تواند به طور خودکار به حالت تغییر جهت افزایش طول عمر و داده های پایدار کار کند. کنترلر InnoGrit IG5666 الگوریتم هوش مصنوعی را برای داده های دما که توسط InnoGrit Corporation توسعه یافته است جمع آوری می کند و عملکرد چندوظیفه ای خارق العاده ای را ارائه می دهد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر