Take-Two در حال خرید گیربکس از Embracer به قیمت 460 میلیون دلار است

Take-Two در حال خرید گیربکس از Embracer به قیمت 460 میلیون دلار است

تغییرات عمده بیشتری در بخش تجاری دنیای بازی های ویدیویی در حال رخ دادن است، زیرا یک نام قابل توجه بار دیگر دست به دست می شود. Take-Two Interactive (شرکت مادر ناشر Grand Theft Auto Rockstar و دیگران) باید Gearbox Entertainment را از گروه Embracer بخرد. ارزش این معامله 460 میلیون دلار است و انتظار می‌رود تا 30 ژوئن به پایان برسد. Embracer قصد داشت گیربکس را بفروشد.

Take-Two سه استودیو را خریداری می کند: Gearbox Software، Gearbox Montréal و Gearbox Studio Quebec. این شرکت به‌طور کامل مالک مجموعه‌های Tiny Tina's Wonderlands، Homeworld، Risk of Rain، Brothers in Arms و Duke Nukem به همراه «خط لوله آینده گیربکس» خواهد بود. گیربکس زیر چتر 2K کار خواهد کرد که در حال حاضر بازی های Borderlands و Tiny Tina را منتشر می کند. رندی پیچفورد، بنیانگذار و مدیرعامل گیربکس، همچنان در راس کار باقی خواهد ماند.

Embracer در انتشارات Gearbox San Francisco که نام آن تغییر خواهد کرد، آویزان است. که حقوق انتشار مجموعه Remnant را در اختیار دارد، و بازی های اعلام نشده Embracer همچنین Cryptic Studios را حفظ خواهد کرد (Neverwinter Online و پیشتازان فضا آنلاین)، ابعاد تعاملی و ضبط شده پسران گمشده.

Take-Two خاطرنشان می کند که گیربکس دارای “شش پروژه سرگرمی تعاملی کلیدی در مراحل مختلف توسعه است.” این شامل پنج دنباله، از جمله آنها است دنیای خانه 3 و بازی بعدی Borderlands.

Embracer با قیمت اولیه 363 میلیون دلار. اگر گیربکس به اهداف معینی دست پیدا می کرد، ارزش این معامله بیش از یک میلیارد دلار در طول شش سال بود.

از زمانی که گیربکس را خرید، Embracer روزهای سختی را پشت سر گذاشته است. سال گذشته، پس از یک قرارداد سرمایه گذاری 2 میلیارد دلاری (که گفته می شود از طرف یک گروه تحت حمایت صندوق ثروت دولتی عربستان سعودی بود) از هم پاشید. از آن زمان Embracer دارای و . 1387 نفر در نیمه دوم سال گذشته و 29 بازی اعلام نشده در یک دوره شش ماهه در سال 2023 لغو شد.

سگا در بخش دیگری از تجارت بازی های ویدیویی، Relic Entertainment (Warhammer 40,000 و Company of Heroes) را فروخته است. به لطف کمک یک سرمایه گذار مرموز. سگا همچنین در اروپا است و به اخراج گسترده بازی های ویدیویی تا کنون در سال جاری اضافه شده است. سگا اروپا، (جنگ کامل) و استودیو هاردلایت (بیمارستان دو نقطه) گفته می شود که تحت تاثیر قرار گرفته است.

منبع