«Star Trek: Strange New Worlds» کراس اوور «Lower Decks» خود را زودتر کنار می‌گذارد


تا بحال دنیای جدید عجیب فصل دوم اعلام شد، قرعه کشی بزرگ قسمت متقاطع با کمدی کمدی متحرک بوده است عرشه های پایین. تاونی نیوسوم (مارینر) و جک کواید (بویملر) را می‌بینیم که شخصیت‌های انیمیشنی تا به حال خود را وارد اکشن زنده می‌کنند. پس از نمایش اولیه در Comic-Con، این قسمت اکنون برای تماشا در Paramount Plus در دسترس است.

مقاله زیر حاوی اسپویلرهایی برای «آن دانشمندان قدیمی» است.

وجود دارد SNL طرحی که در آن ویلیام شاتنر، به عنوان خودش، اتاقی پر از طرفداران پیشتازان فضا را تشویق می‌کند که «» با توجه به لبخندی که شاتنر به سختی سرکوب شده بود و تغییری که مدیر فیل هارتمن او را مجبور می‌کند فوراً از حرف‌هایش انصراف دهد، این به وضوح به شوخی در نظر گرفته شده است. بسته به اینکه از چه کسی می‌پرسید، طرح یا به همان شکلی که در نظر گرفته شده بود گرفته شده است، یا در میان طرفدارانی که احساس می‌کردند شخصیت نادرست دارند و سوءتفاهم شده‌اند. اما این دوگانگی، بین افسانه و حقیقت است که برای خنده در «آن دانشمندان قدیمی» استخراج شده است، قسمت متقاطع بین جهان های جدید عجیب و غریب و عرشه های پایین. خب، این و یک آرنج محبت آمیز در دنده ها نشان می دهد که همه ما می توانیم کمی وسواس کمتری داشته باشیم.

تغییر بتا (متحرک) در حال انجام یک بررسی معمولی از یک پورتال طولانی مدت سفر در زمان است، در حالی که بوملر و تندی در مورد اینکه چه کسی آن را کشف کرده است بحث می کنند. Boimler می بالد که توسط Starfleet پیدا شده است، اما Tendi می گوید که این دانشمندان Orion بودند و یک بار دیگر سعی کردند افسانه هایی را که همه جبارها دزدان دریایی هستند را از بین ببرند. وقتی رادرفورد به طور تصادفی آن را راه اندازی می کند و او را در زمان به عقب پرتاب می کند، در حالی که در اطراف بوملر در حال آشفتگی است، روی درگاه ایستاده است. وقتی او به طرف دیگر می رسد، اکنون در دنیای اکشن زنده است جهان های جدید عجیب و غریب، و توسط Spock، Una و La’an مورد استقبال قرار می گیرد. و با آن، ما وارد یک نسخه متحرک از دنباله عنوان، کامل با بیگانه ناسل مکنده هستیم.

در Enterprise، بوملر نمی تواند شوک، شگفتی و به طور کلی طرفدار خود را در مقابل قهرمانان خود بیان کند. او توسط لان درباره آلوده نکردن جدول زمانی سخنرانی می‌کند و به لطف ماجراجویی او در «فردا، فردا و فردا»، دلبسته نشد. اما، از آنجایی که این بوملری است که ما می شناسیم و دوستش داریم، او نمی تواند از پرتاب اسپویلرها به سمت چپ، راست و مرکز خودداری کند. ناگفته نماند اصرار او برای اشاره به تفاوت بین تاریخ آنطور که او می داند و خطوط داستانی که در حال حاضر در حال آشکار شدن هستند. جهان های جدید عجیب و غریب. به عنوان مثال، او به شدت از این واقعیت که اسپاک – که از رابطه با چپل خوشحال است – می خندد، می خندد و به طور کلی طوری رفتار می کند که عاشق است، ناراحت است. به هر حال، اسپاکی که او می شناسد – خود اسپاک – آیا این ظاهراً احساسی نیست، زیرا این چیزی است که افسانه به ما می گوید. تقریباً انگار او یک طرفدار وسواسی است که سعی می‌کند به جای لذت بردن از سفر، مرزهای Star Trek را کنترل کند.

در همان زمان، اینترپرایز باید با یک کشتی Orion با اهداف نامشخص برخورد کند که سپس پورتال زمان را می دزدد. بوملر از پایک می‌خواهد که دیپلماتیک باشد، اما در نهایت او را مجبور می‌کند تا برای بازگرداندن آن غلات تریتیکاله مورد نیاز را معامله کند. پیک این را – و جابجایی اجباری سیاره ای پر از مستعمره نشینان گرسنه – را ترجیح می دهد تا این مرد دیگر در کشتی خود باشد. هنگامی که پورتال فعال است و به موقعیت خود بازگشته است، خدمه Enterprise آماده خلاص شدن از شر این تحریک مو بنفش است، مارینر با جهش وارد می شود و شجاعانه اعلام می کند که در حال آمدن به نجات است. به جز، سخت افزار قدرت کافی برای یک سفر را داشت و منبع سوختی در هیچ جای دیگری در ربع موجود نیست. با این احتمال ناخوشایند که آنها برای همیشه با جفت Cerritos گیر کرده اند، یک Pike چشم چرخان را ترک می کنیم.

بوملر و مارینر مدتی را با قهرمانان خود می گذرانند تا اینکه در نهایت متوجه می شوند که اینترپرایز خود منبع سوخت دارد. به لطف سنت نیروی دریایی استفاده از قطعه ای از کشتی قبلی در ساخت کشتی بعدی، آنها می توانند تکه ای از NX-01 را به سوخت تبدیل کنند که می تواند برای ارسال این جفت به خانه استفاده شود. (اما نه قبل از جهان های جدید عجیب و غریب خدمه می توانند فاش کنند که آنها نیز مخفیانه به اندازه یک دسته از طرفداران پیشینیان خود خجالتی هستند. شرکت، پروژه همانطور که بوملر برای این دوره است.) آنها دوباره با جبارها ملاقات می کنند و پایک متعهد می شود که ادعا کند که شکارچیان پورتال را کشف کرده اند و به کشتی علمی در حال رشد آنها مقدار کمی اعتبار می دهد. و هنگامی که بوملر و مارینر به آینده برمی گردند، خدمه اینترپرایز یک کوکتل Orion می نوشند که در نزدیک تر، همه آنها را به عنوان شخصیت های متحرک تبدیل می کند.

“آن دانشمندان قدیمی” به همان اندازه ای است که Star Trek تا به حال ارائه کرده است، و منظور من این است که هم به عنوان یک تعریف و هم به عنوان یک انتقاد. بسیاری از عناصر، از جمله دنباله عنوان انیمیشن، مستقیماً به قسمت مارمولک مغز من رسیدند و مرا ترک کردند که مانند یک لون پوزخند بزنم. فیلمنامه، اعتبار به عرشه های پایینکاترین لین و بیل وولکلوف، سردبیر داستان اجرایی، مملو از گنگ های بزرگ است. این کمک می کند، همچنین، که جهان های جدید عجیب و غریب استعداد کمیک کافی برای اجرای چنین اپیزودی در رده های خود دارد و کارول کین نمایش را با بهترین گگ در اپیزود می دزدد.

اما، و یک اما وجود دارد، این اپیزود کمی شبیه آب نبات پنبه است که وقتی ضربه اولیه شکر از زبان شما خارج می شود، چیز دیگری در اینجا وجود ندارد. ما صحنه‌های زیادی از بوملر و سپس مارینر را می‌بینیم که به خدمه اینترپرایز می‌گویند که چقدر عالی هستند یا توسط جانشینانشان چنین دیده می‌شوند. بیشتر این صحنه ها در اطراف میزها، بارها یا سالن ها نشسته اند – به جای نمایش دادن، گفتن. من می دانم که این است جهان های جدید عجیب و غریبو بنابراین روایت همیشه متعلق به این خدمه خواهد بود نه ستاره های مهمان آن. اما طبقه‌های پایین در روایتی به ناظران منفعل تبدیل می‌شوند که می‌توانست یا باید واقعاً آنها را قادر می‌کرد پویایی را که در نمایش خود دارند نشان دهند. در لحظه‌ای که بوملر و مارینر سعی می‌کنند مسائل را خودشان حل کنند، فوراً توسط لان و اوهورا تعطیل می‌شوند و به آنها گفته می‌شود که روی نیمکت بنشینند. بدترین موردی که در این مورد ارائه می‌شود، تاونی نیوسوم است، که در بخش عمده‌ای از اپیزود غایب است و زمانی که مارینر سرانجام به گذشته می‌رسد، کاری برای انجام دادن ندارد.

این استعاره شیرینی پنبه ای احتمالاً بهترین راه برای خلاصه کردن «آن دانشمندان قدیمی»، یک میان وعده مسخره، یا اپیزودهای هر دو طرف است. این حقیقت که اصلاً وجود دارد مایه شادی است، حتی اگر آنقدر که می‌توانست شگفت‌انگیز نباشد، و من دوست ندارم چیزی بیشتر از دیدن حملات بیشتری به دنیای واقعی توسط عرشه های پایین خدمه حداقل با جهان های جدید عجیب و غریب و در همان زمان در حال تولید، زمان بسیار خوبی برای طرفداران Star Trek است.منبع