SSTC PCIe 5.0 SSD به سرعت 10 گیگابایت بر ثانیه روی پلتفرم های اینتل و AMD می رسد

منبع فضای ذخیره سازی تقریباً عملکرد یکسانی را در هر دو پلتفرم ارائه می دهد، سرعت خواندن و نوشتن 10074/10227 مگابایت بر ثانیه در اینتل و 10092/10222 مگابایت بر ثانیه در AMD:

اولین نمونه ها از Tiger Shark SSD جدید به تازگی برای بررسی ارسال شده است. این ذخیره سازی نسل بعدی مبتنی بر رابط PCIe Gen5 و پروتکل NVMe 2.0 است. تاکنون تنها به نسخه 2 ترابایتی اشاره شده است که به نظر می رسد ظرفیت مشترکی برای تمام حافظه های Gen5 باشد که قبلاً در بازار دیده ایم.

طبق اطلاعات اولیه، حافظه ذخیره سازی SSTC Gen5 به زودی به فروش می رسد، اما هنوز تاریخ راه اندازی به اشتراک گذاشته نشده است. فضای ذخیره سازی باید با قیمتی در حدود 8,999,999 VND به فروش برسد که چیزی در حدود 379 دلار است. سایر SSD های Gen5 را می توان تقریباً با همین قیمت پیدا کرد. دیروز گزارش دادیم که SSD داخلی با قیمت 350 دلار در دسترس است و کمی زودتر در AORUS SSD با قیمت 340 دلار در دسترس است.

یک شرکت ذخیره سازی از ویتنام قرار است به زودی اولین ذخیره سازی PCIe Gen5 خود را راه اندازی کند.

SSTC Tiger Shark PCIe Gen5x4 SSD، منبع: فیس بوک

SSD بر اساس کنترلر Phison E26 و به عنوان یک استقامت با 1400 ترابایت اندازه گیری شده است. ذخیره سازی با یک هیت سینک اختیاری که دارای نور RGB است عرضه می شود. به نظر می‌رسد کاربران می‌توانند برچسب «Tiger Shark Series» را حذف کنند تا فضای ذخیره‌سازی را در زیر هیت سینک مادربرد قرار دهند، یا اگر مادربردشان نداشت، خودشان این هیت سینک RGB «SSTC Boost» را اضافه کنند. در این مرحله، مشخص نیست که هیت سینک جداگانه فروخته می شود یا بخشی از محصول است.

مهمتر از آن، ذخیره سازی قبلاً با پلتفرم های Intel Z690 و AMD B650E آزمایش شده است. اگرچه هر دو چیپست از حافظه PCIe Gen5 پشتیبانی می کنند، اما اینتل تعداد خطوط محدودی برای این استاندارد دارد. این بدان معناست که با استفاده از حافظه Gen5 تعداد خطوط موجود برای GPU به طور خودکار کاهش می یابد. با این حال، در این مورد، هیچ پردازنده گرافیکی گسسته ای استفاده نشد، بنابراین واقعاً مهم نبود.

SSTC Tiger Shark PCIe Gen5x4 SSD، منبع: فیس بوک

SSTC SSD Tiger Shark را با پشتیبانی PCIE Gen5 آماده می‌کند

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر