SSD Crucial T700 PCIe Gen5 NVMe به سرعت خواندن 12.4 گیگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن 11.9 گیگابایت بر ثانیه رسید.

به نظر می رسد که یک برند دیگر به زودی به مبارزه برای بالاترین سرعت انتقال می پیوندد. همانند سایر درایوهای SSD Gen5، Crucial T700 مبتنی بر کنترلر Phison E26 است و با هیت سینک عرضه می شود. حداقل در این مورد این خنک کننده بسیار کوچکتر است و هیچ فن پر سر و صدایی نصب نشده است (مانند SSD داخلی). بنابراین، اگر این ذخیره‌سازی بدون خنک‌کننده فعال به سرعت‌های اعلام شده برسد، این یک برد بزرگ است.

مشخص نیست که از کدام پلتفرم برای آزمایش فضای ذخیره سازی استفاده شده است، اما این می تواند مادربردهای سری 600، 700 یا AMD 600 اینتل باشد. دومی پشتیبانی کامل را بدون قربانی کردن سرعت اسلات اصلی PCIe Gen5 برای GPU ارائه می‌کند، که متاسفانه در مورد اینتل صادق است.

Crucial در حال کار بر روی یک راه حل ذخیره سازی نسل بعدی بر اساس استاندارد PCIe Gen5 است.

SSD Crucial T700، منبع: LinusTechTips

با وجود کارت گرافیک PCIe Gen5 (به استثنای سری MTT چینی)، تنها چیزی که مصرف کنندگان اکنون می توانند به دنبال آن باشند ذخیره سازی است. ما چندین راه حل را که در 2 ماه گذشته به بازار عرضه شده اند پوشش دادیم، که نشانه این است که انقلاب Gen5 تازه شروع شده است.

منبع: LinusTech Tipsمنبع

با توجه به توییت LinusTechTips که به آنها نگاهی به صحبت داده شد، فضای ذخیره سازی به 12422 مگابایت بر ثانیه سرعت خواندن متوالی و 11858 مگابایت بر ثانیه در تست نوشتن توسط نرم افزار CrystalDiskMark می رسد.

پذیرش فناوری PCIe 5.0 بسیار کندتر از آن چیزی است که بسیاری از علاقه مندان انتظار داشتند. شرکت‌های ذخیره‌سازی قول داده‌اند که سرعت انتقال را در مقایسه با ذخیره‌سازی Gen4 دوبرابر کنند، اما ماه‌ها طول می‌کشد تا شاهد عرضه چنین SSD‌هایی باشیم. در واقع، حتی با گذشت 16 ماه از معرفی اولین پلتفرم دسکتاپ با قابلیت Gen5، در دسترس بودن فضای ذخیره سازی Gen5 هنوز بسیار محدود است.

SSD Crucial T700 PCIe Gen5

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر