Spotify پرداخت هایی را که از طریق اپ استور اپل راه اندازی شده بود را نمی پذیرد

اما این احتمالا برای بهترین است. با توجه به اینکه اپل 30 درصد از خریدهای درون برنامه ای را انجام می دهد، کاربران Spotify که از طریق خریدهای درون برنامه ای مشترک شده بودند، در مقایسه با اشتراک مستقیم از طریق Spotify، ماهیانه 3 دلار اضافی دریافت می کنند. این در حالی است که اپل اکنون نرخ کمیسیون خود را پس از سال اول به 15 درصد کاهش می دهد. اپل در یک پرونده نظارتی از سال 2019 گفت که آن 15 درصد هزینه را دریافت کرده است. کاربرانی که از پرداخت‌های اپل انتقال می‌یابند، می‌توانند از طریق کارت اعتباری یا PayPal در Premium مشترک شوند.

Spotify به کاربرانی که از طریق سیستم خرید درون برنامه‌ای اپل در سرویس Premium مشترک شده‌اند اطلاع می‌دهد که دیگر از آن به عنوان روش پرداخت پشتیبانی نخواهد کرد. به عنوان تازه‌سازی، کاربران Spotify از سال 2016 از طریق خرید درون‌برنامه‌ای اپل مشترک می‌شوند. با این حال، کسانی که قبلاً از طریق آن روش مشترک شده بودند، می‌توانستند تا کنون به پرداخت Spotify از این طریق ادامه دهند.

همانطور که توسط تنوع، این شرکت در حال ارسال ایمیل به مشترکین آسیب دیده در مورد تغییر آینده است. در این ایمیل آمده است: «ما با شما تماس می‌گیریم زیرا زمانی که به Spotify Premium پیوستید، از سرویس صورت‌حساب اپل برای اشتراک استفاده کردید. متأسفانه، ما دیگر آن روش صورت‌حساب را به عنوان نوعی پرداخت نمی‌پذیریم.» Spotify همچنان می‌گوید که این کاربران در پایان چرخه صورت‌حساب کنونی به‌طور خودکار به لایه رایگان شرکت با پشتیبانی از تبلیغات سوئیچ می‌شوند. «اگر می‌خواهید اشتراک Premium خود را حفظ کنید، باید پس از پایان آخرین دوره صورت‌حساب‌تان و انتقال حسابتان به حساب رایگان، دوباره مشترک شوید.»

هر دو اپل و گوگل از فروشگاه های برنامه مربوطه خود “مالیات” دریافت می کنند، صرف نظر از اینکه کاربر برنامه ها را خریداری می کند یا از طریق خرید درون برنامه ای مشترک می شود. در اوایل سال گذشته، برنامه‌ای را به صورت آزمایشی اجرا می‌کرد که به سیستم‌های صورت‌حساب شخص ثالث در اندروید اجازه می‌داد، که با Spotify شروع می‌شد به نام صورت‌حساب انتخاب کاربر (UCB). گوگل از اواخر سال گذشته شروع به استفاده از کاربران Spotify کرد. اگرچه، در مقایسه با استفاده از سیستم استاندارد خرید درون برنامه ای گوگل، مشخص نیست که چه تعداد از کاربران از طریق UCB مشترک می شوند. در حالی که شایعاتی در مورد اپل وجود دارد، هیچ برنامه رسمی برای آنها یا پذیرش صورتحساب شخص ثالث وجود ندارد.منبع