Spotify قیمت برنامه های Premium خود را افزایش می دهد

مردم همچنان به Spotify می آیند و پخش کننده موسیقی پنج میلیون کاربر بیشتر را در سه ماهه اول سال 2023 در سراسر جهان گزارش می دهد و 12 دلار اضافی در سال ممکن است تأثیر زیادی نداشته باشد. قیمت های به روز شده در کشورهای سراسر جهان، از بریتانیا تا تایلند، در حال پخش است. Spotify می‌گوید از طریق ایمیل با کاربران تماس می‌گیرد تا میزان افزایش صورت‌حساب آن‌ها و زمان وقوع آن را به اشتراک بگذارد.منبع

این حرکت به دنبال افزایش قیمت‌های مشابه توسط رقبا صورت می‌گیرد و Apple Music، Amazon Music و YouTube Music همگی برنامه‌های فردی بدون آگهی خود را در سال گذشته به 11 دلار افزایش دادند. اکتبر گذشته، مدیر عامل Spotify، دانیل اک، به نظر می رسید که از افزایش هزینه های شرکت های دیگر لذت می برد، “وقتی رقبای ما قیمت های خود را افزایش می دهند، این واقعا برای ما خوب است.” در آن زمان، اک گفت که مایل است برای اشتراک‌ها، به‌ویژه در ایالات متحده، هزینه بیشتری دریافت کند و مطمئن بود که Spotify در سال 2023 قادر به انجام این کار خواهد بود.

گوش دادن بدون وقفه به آهنگ‌های مورد علاقه‌تان کمی گران‌تر می‌شود: Spotify اعلام کرده است که قیمت تمام برنامه‌های Premium خود را افزایش می‌دهد. در ایالات متحده، این بدان معناست که اشتراک Premium Single از 10 دلار در ماه به 11 دلار در ماه می رسد – اولین افزایش آن از زمان راه اندازی Spotify در بیش از یک دهه پیش. طرح های خانواده و دانشجوی پریمیوم آن نیز یک دلار افزایش می یابد و اکنون به ترتیب 17 و 6 دلار در ماه هزینه دارند. Premium Duo بیشترین افزایش را دارد و ماهیانه دو دلار از 13 دلار به 15 دلار افزایش می یابد.