SK hynix راه حل توسعه حافظه 96 گیگابایتی DDR5 CXL 2.0 را معرفی کرد

استوارت برک، معاون و همکار گروه راه‌حل‌های زیرساختی دل، گفت.


SK hynix حافظه DDR5 DRAM CXLTM را برای گسترش اکوسیستم حافظه CXL توسعه می دهد

  • SK hynix اولین نمونه CXL مبتنی بر DDR5 DRAM خود را توسعه داد
  • حافظه قابل ارتقا CXL برای ایمن کردن دسترسی به فناوری با توسعه HMSDK اختصاصی
  • SK hynix برای گسترش اکوسیستم حافظه CXL و در عین حال تقویت حضور خود در بازار راه حل های حافظه نسل بعدی

CXL یک فناوری کلیدی است که در بهینه‌سازی سیستم‌های حافظه در آینده حیاتی خواهد بود، و ما به طور فعال با SK hynix در طراحی و تأیید حافظه CXL برای ارتقای توسعه سریع اکوسیستم حافظه CXL کار می‌کنیم.

برنامه های همکاری مختلف برای گسترش اکوسیستم حافظه CXL

SK hynix در نظر دارد این محصول را در رویدادهای آتی به نمایش بگذارد، که با اجلاس حافظه‌های فلش در اوایل آگوست، نوآوری اینتل در پایان سپتامبر و اجلاس جهانی پروژه محاسبات باز (OCP) در اکتبر آغاز می‌شود، در حالی که برنامه‌ریزی برای نمایش دمو با HMSDK نیز دارد. . این شرکت به طور فعال کسب و کار مرتبط با حافظه CXL را برای ارائه محصولات حافظه مورد نیاز مشتریان به موقع به کار خواهد گرفت.
کریستوفر کاکس، معاون فناوری در Montage Technologies گفت.

دل در خط مقدم توسعه اکوسیستم‌های CXL و EDSFF، هدایت استانداردهای فناوری از طریق کنسرسیوم‌های CXL و SNIA، و همکاری نزدیک با شرکای خود در مورد الزامات محصول CXL برای برآوردن نیازهای حجم کاری آینده، پیشرو بوده است. ماژول حافظه فرم فاکتور CXL SK hynix EDSFF E3.S نمونه ای از محصولات نوآورانه ای است که مشتریان می توانند برای رفع نیازهای رو به رشد حافظه خود از آن استفاده کنند.

«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

“AMD در مورد امکانات تسریع عملکرد بار کاری با گسترش حافظه با استفاده از فناوری CXL هیجان‌زده است. ما مشتاقانه منتظر همکاری با SK hynix در توسعه و اعتبار سنجی CXL هستیم زیرا صنعت به سمت زیرساخت حافظه پویاتر و انعطاف پذیرتر می رود.”

CXL1) که بر اساس PCIe (Peripheral Component Interconnect Express) است.2)، یک رابط استاندارد جدید است که به افزایش کارایی استفاده از CPU، GPU، شتاب دهنده ها و حافظه کمک می کند. SK hynix از مراحل اولیه در کنسرسیوم CXL شرکت کرده است و به دنبال تضمین رهبری بازار حافظه CXL است.

من CXL را به عنوان یک فرصت جدید برای گسترش حافظه و ایجاد یک بازار جدید می بینم. هدف ما تولید انبوه محصولات حافظه CXL تا سال 2023 است و به توسعه فناوری‌های پیشرفته DRAM و فناوری‌های بسته‌بندی پیشرفته برای راه‌اندازی محصولات راه‌حل حافظه قابل افزایش پهنای باند/ظرفیت مبتنی بر CXL ادامه خواهیم داد.

دکتر دبندرا داس شارما، عضو ارشد اینتل و مدیر ارشد فناوری حافظه و I/O در اینتل افزود،

حافظه قابل ارتقا CXL برای شروع تولید انبوه در سال 2023

– Raghu Nambiar، معاون شرکتی اکوسیستم ها و راه حل های مرکز داده در AMD گفت.

این شرکت یک نمونه جداگانه برای ارزیابی آماده کرد تا به مشتریان کمک کند تا آن را به راحتی ارزیابی کنند. از آنجایی که در حال حاضر هیچ سروری وجود ندارد که EDSFF E3.S x8 Lane را پشتیبانی کند، SK hynix پین های EDSFF نمونه های اختصاصی را با PCIe جایگزین کرد تا از مشتریان پشتیبانی کند که نمونه ها را در اسلات های PCIe موجود نصب کنند.

CXL نقش اساسی در گسترش حافظه برای تکامل سیستم های مرکز داده ایفا می کند. ما مشتاقانه منتظر ساختن و گسترش اکوسیستم حافظه CXL، و همچنین توسعه سریع استانداردهای فناوری از طریق کنسرسیوم CXL، با همکاری با شرکای مانند SK hynix هستیم.

ایمن سازی دسترسی به فناوری با توسعه HMSDK اختصاص داده شده به حافظه CXL

شرکت SK hynix اولین نمونه های حافظه CXL مبتنی بر DRAM DDR5 (Compute Express Link) خود را توسعه داده و حضور خود را در بازار راه حل های حافظه نسل بعدی تقویت کرده است. فرم فاکتور نمونه EDSFF (Enterprise & Data Center Standard Form Factor) E3.S است و PCIe 5.0 x8 Lane را پشتیبانی می کند، از DRAM استاندارد DDR5 استفاده می کند و مجهز به کنترلرهای CXL است.

– Uksong Kang، رئیس برنامه ریزی محصول DRAM در توضیح استراتژی استقرار حافظه CXL SK hynix گفت.

SK hynix همچنین کیت توسعه نرم افزار حافظه ناهمگن (HMSDK) را توسعه داده است.3) منحصراً برای دستگاه های حافظه CXL. این کیت دارای ویژگی هایی برای بهبود عملکرد سیستم و نظارت بر سیستم ها در حین اجرای بارهای کاری مختلف است. این شرکت قصد دارد آن را به عنوان منبع باز در سه ماهه چهارم سال 2022 توزیع کند. انتظار می رود که کاربران نهایی مانند توسعه دهندگان نرم افزار بتوانند به طور موثرتری از حافظه CXL SK hynix استفاده کنند.

نکته اساسی در بازار حافظه های CXL قابلیت گسترش است. حافظه CXL امکان گسترش حافظه انعطاف‌پذیر را در مقایسه با بازار سرور فعلی فراهم می‌کند، جایی که ظرفیت و عملکرد حافظه پس از پذیرش پلت فرم سرور ثابت می‌شود. CXL همچنین دارای پتانسیل رشد بالایی است زیرا رابطی است که برای سیستم‌های محاسباتی با کارایی بالا مانند هوش مصنوعی و برنامه‌های مرتبط با داده‌های بزرگ مورد توجه قرار گرفته است.

اولین دستگاه حافظه CXL که توسط SK hynix ساخته شده است یک محصول 96 گیگابایتی متشکل از DRAMهای 24 گیگابایتی DDR5 مبتنی بر 1anm است که آخرین گره فناوری است. این شرکت انتظار دارد رضایت مشتری بالایی از این محصول با پیکربندی انعطاف پذیر پهنای باند و ظرفیت افزایش یافته مقرون به صرفه داشته باشد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر