SK Hynix حافظه های HBM3، GDDR6-AIM و CXL 2.0 را در CES 2023 به نمایش می گذارد

توجه به تراشه‌های حافظه کارآمد در حال افزایش است زیرا شرکت‌های فناوری جهانی محصولاتی را دنبال می‌کنند که داده‌ها را سریع‌تر پردازش می‌کنند و در عین حال انرژی کمتری مصرف می‌کنند. SK hynix مطمئن است که محصولاتش که در CES2023 نمایش داده می‌شوند، با عملکرد فوق‌العاده در هر وات* و عملکرد، نیازهای مشتریان را برآورده خواهند کرد.

* عملکرد در هر وات: نشانگر میزان محاسبه به ازای هر وات توان مصرفی است.

شرکت SK hynix (یا “شرکت”، www.skhynix.com) امروز اعلام کرد که تعدادی از محصولات اصلی و کاملاً جدید خود را در CES 2023، تأثیرگذارترین رویداد فناوری در جهان که در لاس برگزار می شود، به نمایش خواهد گذاشت. وگاس از 5 تا 8 ژانویه.

محصول اصلی ارائه شده در نمایشگاه PS1010 E3.S است، یک محصول eSSD متشکل از چند NAND 4D 176 لایه که از نسل پنجم رابط PCIe* پشتیبانی می کند.


SK hynix در نمایشگاه CES 2023 محصولات حافظه ای کارآمد و با کارایی بالا را به نمایش می گذارد

SK hynix نیز ارائه خواهد شد خنک کننده غوطه وری * فناوری SK enmove که در بهره وری انرژی تخصص دارد. این فناوری که برای کمک به خنک کردن گرمای سرورهای تولید شده در حین کار طراحی شده است، یک مورد موفقیت آمیز را نشان می دهد که SK hynix با سایر شرکت های SK یا شرکای تجاری خارجی برای ایجاد ارزش های جدید در تجارت نیمه هادی همکاری کرد.

* PIM (پردازش در حافظه): یک فناوری نسل بعدی که با افزودن توابع محاسباتی به حافظه نیمه هادی، راه حلی برای مشکلات تراکم داده ها برای هوش مصنوعی و داده های بزرگ ارائه می دهد.

یون جائه یون، رئیس برنامه‌ریزی محصول NAND، گفت: «ما مفتخریم که PS1010، محصولی با عملکرد فوق‌العاده با کنترل‌کننده و سیستم‌افزار خودساخته را در نمایشگاه CES 2023، بزرگترین نمایشگاه فناوری جهان، عرضه کنیم. “این محصول نقطه درد مشتریان تراشه سرور ما را برطرف می کند، در حالی که راه را برای رقابت قوی تر در تجارت NAND برای ما هموار می کند.”

*PCIe (Peripheral Component Interconnect Express): یک رابط سری ورودی/خروجی با سرعت بالا که در برد اصلی دستگاه های دیجیتال استفاده می شود. سرعت انتقال داده PCIe مطابق با تغییر نسل دو برابر می شود.

نکات مهم خبری

  • محصولات اصلی و کاملاً جدید با موضوع “راه حل دیجیتال سبز” معرفی شدند
  • معرفی eSSD با عملکرد فوق العاده بالا برای تثبیت رهبری SK hynix در بازار حافظه سرور
  • راه حلی برای حل نقطه درد مشتریان ارائه شده است

محصول PS1010 در مقایسه با نسل قبلی به ترتیب در سرعت خواندن و نوشتن به ترتیب 130 و 49 درصد بهبود یافته است. عملکرد در هر وات آن نیز بیش از 75 درصد بهبود یافته است و به مشتریان کمک می کند تا هزینه های اجرای سرورها و انتشار کربن را کاهش دهند.

«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

* CXL (Compute Express Link): یک پروتکل اتصال متقابل نسل بعدی مبتنی بر PCIe که سیستم‌های محاسباتی با کارایی بالا بر اساس آن است.

محصولاتی که تحت عنوان “راه حل دیجیتال سبز” به عنوان بخشی از کمپین “آینده بدون کربن” گروه SK معرفی شده اند، انتظار می رود با توجه به بهبود قابل توجه عملکرد و بهره وری انرژی در مقایسه با محصولات، مشتریان و متخصصان فناوری بزرگ را جذب کنند. نسل قبلی و همچنین اثر کاهش تاثیر بر محیط زیست.

* HBM (حافظه با پهنای باند بالا): حافظه با ارزش و کارایی بالا که به صورت عمودی چندین تراشه DRAM را به هم متصل می کند و سرعت پردازش داده ها را در مقایسه با محصولات سنتی DRAM به طور چشمگیری افزایش می دهد.

SK hynix گفت که معرفی PS1010، ترکیبی از فن‌آوری‌های پیشرو در صنعت، به موقع انجام شد زیرا بازار تراشه‌های سرور علیرغم رکود فعلی صنعت همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد.

* خنک کننده غوطه وری: نسل بعدی فناوری مدیریت حرارتی که دما را با فرو بردن سرورهای داده در روغن خنک کننده خنک می کند. به این ترتیب، کل مصرف برق را می توان تا 30 درصد در مقایسه با فناوری موجود که از هوا برای خنک کردن دما استفاده می کند، کاهش داد.


دیگر محصولاتی که در این نمایشگاه معرفی می شوند عبارتند از HBM3*یک محصول حافظه با بهترین مشخصات دنیا برای محاسبات با کارایی بالا، GDDR6-AiM که از فناوری PIM* استفاده می کند و حافظه CXL* قادر به افزایش انعطاف پذیر ظرفیت و عملکرد حافظه است.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر