SK hynix از حافظه سرور DDR5 MCR 8 گیگابیت بر ثانیه، 80 درصد سریعتر از DDR5-4800 رونمایی کرد.

MCR DIMM دستاوردی است که از تفکر خارج از چارچوب با هدف بهبود سرعت عملکرد DDR5 به دست می‌آید. مهندسان با به چالش کشیدن مفهوم رایج که سرعت عملکرد DDR5 به خود تراشه DRAM متکی است، به دنبال یافتن راهی برای بهبود سرعت ماژول‌ها به جای تراشه‌ها برای توسعه آخرین محصول بودند.

با فعال کردن عملکرد همزمان دو رتبه، MCR DIMM امکان انتقال 128 بایت داده را به یکباره به CPU می دهد، در مقایسه با 64 بایت که معمولاً در ماژول DRAM معمولی واکشی می شود. افزایش در مقدار داده ارسال شده به CPU در هر بار از سرعت انتقال داده حداقل 8 گیگابیت در ثانیه پشتیبانی می کند که دو برابر سریعتر از یک DRAM است.

سئول، 8 دسامبر 2022 – شرکت SK hynix امروز اعلام کرد که نمونه های کار DDR5 را توسعه داده است.1 رتبه های ترکیبی مالتی پلکسر2 (MCR) ماژول حافظه درون خطی دوگانه، سریعترین محصول DRAM سرور در جهان. تایید شده است که محصول جدید با سرعت داده حداقل 8 گیگابیت در ثانیه و حداقل 80 درصد سریعتر از 4.8 گیگابیت بر ثانیه محصولات DDR5 موجود کار می کند.

معاون رئیس و مدیر کل بخش رابط حافظه در Renesas Sameer Kuppahalli گفت که توسعه بافر داده توسط Renesas اوج سه سال تلاش فشرده از مفهوم تا تولید است. او گفت: “ما مفتخریم که با SK hynix و اینتل در تلاش برای تبدیل این فناوری به یک محصول قانع کننده شریک هستیم.”

سونگسو ریو، رئیس برنامه‌ریزی محصول DRAM SK hynix گفت که این دستاورد به لطف همگرایی فناوری‌های مختلف امکان‌پذیر است.

1 Double Data Rate (DDR)، یک استاندارد DRAM که عمدتاً برای سرورها و برنامه های کاربردی مشتری استفاده می شود، تا نسل پنجم توسعه یافته است. MCR DIMM یک محصول ماژول با چندین تراشه DRAM است که به برد متصل شده و سرعت بهبود یافته در نتیجه عملکرد همزمان دو رتبه دارد.
2 رتبه: مجموعه ای از واحدهای انتقال اولیه داده های ارسال شده به CPU از ماژول DRAM. یک رتبه معمولاً به 64 بایت داده اشاره دارد که باید به عنوان یک بسته به واحد پردازش مرکزی منتقل شود.
3 بافر: مؤلفه ای که عملکرد انتقال سیگنال بین DRAM و CPU را بهینه می کند. عمدتاً روی ماژول‌هایی برای سرورهایی که به عملکرد و قابلیت اطمینان بالا نیاز دارند نصب می‌شوند.


SK hynix محصول را به گونه ای طراحی کرده است که با استفاده از بافر داده، امکان عملکرد همزمان دو رتبه را فراهم می کند.3 بر روی MCR DIMM بر اساس فناوری MCR اینتل نصب شده است.

نکات مهم خبری

  • عملکرد سریعترین DDR5 جهان با سرعت انتقال داده مورد انتظار بیش از 8 گیگابیت بر ثانیه
  • SK hynix توسعه MCR DIMM را از طریق همکاری با اینتل و Renesas هدایت می کند
  • تلاش‌ها برای دستیابی به موفقیت‌های فنی و تقویت رهبری در بازار DRAM سرور ادامه دارد

همکاری نزدیک با شرکای تجاری اینتل و رنساس کلید موفقیت بود. این سه شرکت با هم کار کردند و در طول فرآیند از طراحی محصول تا راستی آزمایی همکاری کردند.


SK hynix MCR DIMM را توسعه می دهد – سریع ترین ماژول حافظه سرور جهان

«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

«قابلیت‌های طراحی ماژول DRAM SK hynix با برتری اینتل در پردازنده Xeon و فناوری بافر Renesas مواجه شد. برای عملکرد پایدار MCR DIMM، تعامل صاف بین بافر داده و پردازنده در داخل و خارج ماژول ضروری است. SK hynix با توسعه سریع‌ترین MCR DIMM جهان، یک تکامل تکنولوژیکی دیگر را برای DDR5 ارائه کرد. تلاش‌های ما برای یافتن پیشرفت‌های فناوری ادامه خواهد یافت، زیرا ما به دنبال تقویت رهبری خود در بازار DRAM سرور هستیم.

SK hynix انتظار دارد بازار MCR DIMM به واسطه محاسبات با کارایی بالا که از افزایش پهنای باند حافظه بهره می برد، گسترش یابد. SK hynix قصد دارد این محصول را در آینده به تولید انبوه برساند.

— رئیس برنامه ریزی محصول DRAM SK hynix سونگسو ریو

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر