SAPPHIRE از پردازنده گرافیکی Radeon RX 6500 XT Polar Elves با PCB سفید رونمایی کرد.

Sapphire کارت گرافیک Radeon RX 6500 XT را با طراحی جدید تیز کرد

منبع: یاقوت کبود

منبع

الف های قطبی، پاداش قدرت.

Radeon RX 6500 XT Polar Elves، منبع: Sapphire

PCB های سفید روی کارت های گرافیک به طور فزاینده ای رایج می شوند و به نظر می رسد که Sapphire آماده است تا به جمع شرکت هایی بپیوندد که این انتخاب طراحی متمایز را ارائه می دهند. اولین کارت گرافیکی که از این نوآوری بهره می برد Radeon RX 6500 XT است، اگرچه باید توجه داشت که این پردازنده گرافیکی به خصوص جدید یا قدرتمند نیست. با این وجود، هر سفری باید از جایی شروع شود.

نکته جالب این است که Sapphire برای این نسخه به جای مدل جدیدتر RX 7600، پردازنده گرافیکی دسکتاپ RDNA2 را انتخاب کرد. کارت Navi 24 XT دارای 1024 پردازنده جریان و 8 گیگابایت حافظه GDDR6 به همراه یک گذرگاه حافظه نسبتاً باریک 64 بیتی است. این مشخصات در کارت گرافیکی که در سال 2023 عرضه می شود، انتظار نمی رود.

Sapphire این کارت را “الف های قدرت” نامگذاری کرده است که احتمالاً نام رسمی آن است. به نظر می رسد که به فرم فاکتور Mini-ITX پایبند است و به یک فن مجهز شده است. نگاهی دقیق‌تر نشان می‌دهد که این پنکه دارای طراحی جدید فن معروف به “تیغه فن با سرعت زاویه‌ای” است که در حال حاضر در سری Radeon RX 7000 PULSE و NITRO استفاده می‌شود. علاوه بر این، این کارت دارای یک طرح کلی رنگ سفید است که هیچ نور RGB را نمی بیند.

متأسفانه، جزئیات خاص در مورد کارت تا حدودی کمیاب است. هنوز مشخص نیست که این مدل چه نوع اتصال دهنده های صفحه نمایش را ارائه می دهد. با این حال، بر اساس نیازهای برق کارت RX 6500 XT، منطقی است که فرض کنیم از یک کانکتور برق 8 پین استفاده می کند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر