Roblox ترجمه چت هوش مصنوعی را با استفاده از مدل زبان خود اضافه می کند

Roblox ترجمه چت هوش مصنوعی را با استفاده از مدل زبان خود اضافه می کند

در حال حاضر به بیش از 70 میلیون کاربر فعال روزانه خدمات رسانی می کند. روبلوکس از زمان راه اندازی آن در سپتامبر 2006 – تقریباً 18 سال پیش، همچنان قوی است. تیم توسعه در حال حاضر یک قدم جلوتر برای تقویت جامعه عظیم این پلتفرم، از طریق ارائه ترجمه چت هوش مصنوعی در زمان واقعی برای ارتباط بین گیمرها در سراسر جهان است. به گفته مدیر ارشد فناوری دنیل استورمن، تیم او نیاز به ساخت “ترجمه یکپارچه و مبتنی بر ترانسفورماتور LLM (مدل زبان بزرگ)” خود داشت تا بتواند همه 16 زبان پشتیبانی شده را به طور یکپارچه مدیریت کند. روبلوکس، و همچنین به رسمیت شناختن روبلوکس– عامیانه و اختصارات خاص (این نویسنده به تازگی فهمید که “obby” به یک مسیر مانع در بازی اشاره دارد).

در نتیجه، پنجره چت همیشه مکالمه را به زبان خود کاربر نمایش می‌دهد – با تأخیر کمی در حدود 100 میلی ثانیه، بنابراین تقریباً زمان واقعی است. همچنین می توانید روی نماد ترجمه در سمت چپ هر خط کلیک کنید تا آن را به زبان اصلی خود ببینید. استورمن ادعا می‌کند که به لطف معماری کارآمد و آموزش تکراری این مدل زبان، از APIهای ترجمه تجاری بهتر عمل می‌کند. روبلوکس محتوا.” تیم توسعه بعداً یک ابزار بازخورد را برای کمک به بهبود کیفیت ترجمه راه‌اندازی می‌کند، علاوه بر به‌روزرسانی‌های مداوم خود با هر عبارات جدیدی که در پلتفرم انتخاب می‌کند.

Roblox مدل زبان بزرگ خود را برای پشتیبانی از ترجمه چت بلادرنگ برای تمام 16 زبان در پلتفرم خود ساخته است.  این زبان عامیانه و اختصارات خاص Roblox را تشخیص می دهد.Roblox مدل زبان بزرگ خود را برای پشتیبانی از ترجمه چت بلادرنگ برای تمام 16 زبان در پلتفرم خود ساخته است.  این زبان عامیانه و اختصارات خاص Roblox را تشخیص می دهد.

روبلوکس

روبلوکس تلاش های ترجمه به همین جا ختم نمی شود. استورمن می افزاید که تیم او در حال حاضر به دنبال ترجمه خودکار “متن روی تصاویر، بافت ها، مدل های سه بعدی” و موارد دیگر هستند. مانند روبلوکس از چت صوتی پشتیبانی می کند، exec همچنین امکان ترجمه خودکار چت صوتی را به چالش می کشد، بنابراین گیمرها از سراسر جهان می توانند به طور یکپارچه با یکدیگر به زبان خود بر روی پلت فرم صحبت کنند. با توجه به اینکه سامسونگ در حال حاضر ویژگی مشابهی را از طریق Galaxy AI ارائه می‌کند، احتمالاً زمان زیادی طول نمی‌کشد تا به‌روزرسانی دیگری را بشنویم. روبلوکس در این پایان

منبع