Rambus در دسترس بودن زیرسیستم رابط PCIe Express 6.0 را اعلام کرد


Rambus زیرسیستم رابط PCIe 6.0 را برای مراکز داده با کارایی بالا و SoC های AI ارائه می کند

«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

نکات برجسته:

  • سرعت داده تا 64 GT/s را برای بارهای کاری با عملکرد بالا ارائه می دهد
  • از مجموعه کامل ویژگی های PCIe 6.0 با پشتیبانی PHY برای CXL 3.0 پشتیبانی می کند
  • راه حل کامل IP را ارائه می دهد که برای تأخیر، قدرت و مساحت بهینه شده است
  • امنیت پیشرفته را برای محافظت از دارایی های داده با ارزش فراهم می کند

زیرسیستم واسط Rambus PCIe 6.0 نرخ داده تا 64 گیگاترانسفر در ثانیه (GT/s) را ارائه می دهد و به طور کامل برای پاسخگویی به نیازهای معماری های محاسباتی ناهمگن پیشرفته بهینه شده است. در داخل زیرسیستم، کنترلر PCIe دارای یک موتور یکپارچگی و رمزگذاری داده (IDE) است که برای محافظت از پیوندهای PCIe و داده های ارزشمند منتقل شده روی آنها اختصاص داده شده است. در سمت PHY، پشتیبانی کامل از CXL 3.0 برای فعال کردن راه‌حل‌های سطح تراشه برای اشتراک‌گذاری، گسترش و ادغام حافظه منسجم با حافظه پنهان در دسترس است.

اسکات هاتون، مدیر کل Interface IP در Rambus، گفت: «پیشرفت سریع هوش مصنوعی/ML و حجم‌های کاری پرمصرف داده، منجر به تکامل مداوم معماری‌های مرکز داده می‌شود که به سطوح بالاتری از عملکرد نیاز دارند. زیرسیستم رابط Rambus PCIe 6.0 از الزامات عملکرد مراکز داده نسل بعدی با تأخیر، قدرت، منطقه و امنیت برتر پشتیبانی می کند.

SAN JOSE، کالیفرنیا – 24 اکتبر 2022 – شرکت Rambus (NASDAQ: RMBS)، ارائه‌دهنده برتر تراشه و IP سیلیکونی که داده‌ها را سریع‌تر و ایمن‌تر می‌کند، امروز در دسترس بودن زیرسیستم رابط PCI Express® (PCIe®) 6.0 خود را اعلام کرد. متشکل از PHY و IP کنترلر. Rambus PCIe Express 6.0 PHY همچنین از آخرین نسخه مشخصات Compute Express Link™ (CXL™) نسخه 3.0 پشتیبانی می کند.

ویژگی های کلیدی زیرسیستم رابط Rambus PCIe 6.0 عبارتند از:

  • پشتیبانی از مشخصات PCIe 6.0 از جمله نرخ داده 64 GT/s و سیگنالینگ PAM4
  • تصحیح خطای رو به جلو (FEC) با تأخیر کم را برای استحکام پیوند پیاده‌سازی می‌کند
  • از FLIT های با اندازه ثابت پشتیبانی می کند که کارایی پهنای باند بالا را امکان پذیر می کند
  • سازگار با PCIe 5.0، 4.0 و 3.0/3.1
  • امنیت پیشرفته با موتور IDE (کنترل کننده)
  • پشتیبانی از CXL 3.0 برای مدل‌های استفاده جدید که منابع حافظه را بهینه می‌کنند (PHY)


Shane Rau، معاون پژوهشی بخش نیمه هادی های محاسباتی IDC گفت: «PCIe در مرکز داده همه جا حاضر است و CXL اهمیت فزاینده ای پیدا می کند زیرا شرکت ها به دنبال افزایش سرعت و پهنای باند برای پشتیبانی از سطوح بالاتر عملکرد در برنامه های نسل بعدی هستند. از آنجایی که تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌های تولید تراشه برای پشتیبانی از معماری‌های جدید مرکز داده ظهور می‌کنند، دسترسی به راه‌حل‌های IP رابط با کارایی بالا کلیدی برای فعال کردن اکوسیستم خواهد بود.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر