Raja Koduri از اینتل می گوید 200W تا 225W نقطه شیرینی برای پردازنده های گرافیکی است.

این کارت ها اکنون در سطح جهانی در دسترس هستند. اینتل هنوز چهارمین پردازنده گرافیکی Arc خود به نام A580 را احتمالا تا پایان سال جاری عرضه نکرده است. این آخرین فشار شرکت برای بخش میان رده مقرون به صرفه و اولین مدل ACM-G10 خواهد بود که به محدوده زیر 200 وات TDP می رسد.

در کنفرانس Intel ConnectiON در بمبئی، راجا کدوری در میزگردی با خبرنگاران هندی شرکت کرد.

Koduri معتقد است که نقطه شیرین GPU ها 200-225W TDP است که در حال حاضر توسط Arc A770/A750، Radeon RX 6700 یا GeForce RTX 3060 اشغال شده است. این باید با یک کانکتور برق به دست آید، اما او بیان نمی کند که کدام نوع. پردازنده‌های گرافیکی A7 اینتل در حال حاضر با دو کانکتور برق از این هدف عبور کرده‌اند.

تمرکز اصلی پردازنده گرافیکی اینتل، عملکرد بالاتر در توان کمتر است. این موضوع پس از سوالی درباره روند جدید پردازنده‌های گرافیکی 600-800 واتی که توسط رقبا در نظر گرفته شده است، بیان شد. تلاش برای کسب قدرت بالاتر چیزی جز بازاریابی نیست که بازار موجود برای چنین کارت‌های گرافیکی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

پردازنده‌های گرافیکی دسکتاپ Arc اینتل تنها در ژوئن امسال ظاهر شدند. این شرکت تصمیم گرفت محصولات خود را به تدریج با تمرکز بر بازارهای خاص و انواع خاصی از GPU عرضه کند. تا اکتبر امسال نگذشته بود که بالاخره توانستیم پردازنده‌های گرافیکی Arc A750/A770 را در عمل ببینیم.

راجا کدوری می گوید ارائه عملکرد بالاتر در توان کمتر اولویت اصلی اوست

Gadgets360: ما شاهد مصرف پردازنده‌های گرافیکی مدرن هستیم که مقادیر مسخره‌ای از انرژی مصرف می‌کنند، حتی اگر سازندگان به سمت گره‌های پردازش کارآمدتر حرکت کنند. منبع تغذیه 600 وات و 800 وات در حال حاضر به یک امر عادی تبدیل شده است. آیا اینتل نیز این روند را دنبال خواهد کرد؟

به گفته راجا کدوری، اینتل در مسیر معماری Battlemage و Celestial خود برای سری های بازی های نسل بعدی قرار دارد. با این حال، او حاضر نیست در مورد تاریخ ها صحبت کند. آنچه کدوری آماده صحبت در مورد آن بود، روند مصرف انرژی کارت گرافیک و آنچه اینتل معتقد است نقطه شیرینی برای کارت های گرافیک است.

بسیار جالب است که ببینیم آیا اینتل می تواند محصولات رقابتی زیر 225 وات را در آینده ارائه دهد یا خیر. پردازنده‌های گرافیکی AMD RX 7900 و NVIDIA RTX 4080+ در حال حاضر از 320 وات عبور کرده‌اند، اما هر دو راه‌حل در حال حاضر بیش از 899 دلار قیمت دارند. این چیزی است که به ندرت هر گیمری آن را نقطه شیرینی می داند.

راجا کدوری: عملکرد در هر وات یا ارائه عملکرد بالاتر در توان کمتر، اولویت اصلی من است. همیشه کسی با مهارتی وجود خواهد داشت که بتواند بگوید “من به شما آب بیشتری می دهم”، اما تمرکز من بر قدرت کمتر است. مسئله دیگری که من فقط با افزایش قدرت و لاف زدن در مورد معیارها می بینم این است که اگرچه از نقطه نظر بازاریابی خوب است، [there is a limited] تعداد کاربران رایانه شخصی که فقط می توانند چنین کارتی را بخرند و آن را وصل کنند. این به طور چشمگیری بازار کلی شما را کاهش می دهد، درست است؟

منبع: Gadgets360 از طریق سخت افزار تام

منبع

Gadgets360: آیا این رویکرد بازار انبوه، به این معنی است که ابتدا روی SKUهای سطح متوسط ​​و پایین تمرکز کنید و سپس SKUهای سطح بالا را کنار بگذارید؟

راجا کدوری: سطح بالا در حال حاضر محدودیتی ندارد. تعریف high-end چیست؟ 600 وات هست؟ بدیهی است که شرکای ما و مشتریان ما خواهان SKU های هاله ای برای لاف زدن هستند و ما همیشه دوست داریم راه هایی برای فعال کردن آن پیدا کنیم. اما اولویت من در این مرحله جذب آن مخاطب اصلی با یک اتصال دهنده برق است. و این می تواند شما را تا 200-225 وات برساند. اگر آن را میخکوب کنید، و چیزی را کمی بالاتر و کمی پایین تر میخ کنید، همه آن به نقطه شیرین می افتد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر