PNY GeForce RTX 4070 را با فن دمنده در چین عرضه کرد

با این وجود، RTX 4070 Blower باید جایگزین جذابی برای ایستگاه های کاری گران قیمت سری RTX ADA باشد. آن‌ها می‌توانند کمابیش ویژگی‌های مشابهی را ارائه دهند، به استثنای ظرفیت حافظه بالاتر و خشک‌کن‌های حرفه‌ای بهینه‌سازی شده نرم‌افزاری. بافر 12 گیگابایتی GDDR6X در RTX 4070 ممکن است به اندازه 24 گیگابایت RTX 4090 چشمگیر نباشد، اما بارهای کاری زیادی وجود دارد که می تواند بافر کامل حافظه را از طریق چندین GPU پر کند.

PNY RTX 4070 با فن دمنده

این اولین طراحی رسمی دمنده از PNY است. این شرکت به تازگی این مدل را در پلت فرم خرده فروشی چینی با قیمت بالای 6999 RMB فهرست کرده است. برای مقایسه، این به طور قابل توجهی گرانتر از RTX 4070 Founders Edition در راه اندازی در چین (که دو هفته پیش بود) با 4799 RMB است.

منبع: JD از طريق MEGAsizeGPUمنبع

RTX 4070 Blower در یک کلاستر از سه پردازنده گرافیکی، منبع: PNY

همین چند روز پیش طراحی دمنده AFOX RTX 4090 را پوشش دادیم که در واقع اولین مدل RTX 40 این شرکت بود، بنابراین انتخابی کاملاً عجیب برای اولین محصول بازی. PNY در وضعیت بسیار متفاوتی قرار دارد، زیرا این شرکت به اندازه کافی GPUهای استاندارد با ظاهر استاندارد با گزینه های سه گانه و دو فن ساخته شده است. در واقع، PNY می داند که این مدل RTX 4070 Blower چیز زیادی برای ارائه برای گیمرها ندارد. این کارت برای کار در یک کلاستر طراحی شده است که هیچ کاربرد عملی برای گیمرها ندارد. انویدیا مطمئن شده است که ویژگی‌های SLI برای بازی کاملاً بی‌اثر هستند، البته به فقدان کانکتور فیزیکی در سری مدرن RTX 40 اشاره نمی‌کنیم.

RTX 4070 Blower در یک کلاستر از سه پردازنده گرافیکی، منبع: PNY

در حال حاضر منحصر به چین است.

اگرچه این شرکت چیزی در سطح نویز به اشتراک نمی گذارد، که معمولاً بزرگترین مشکل در طراحی های دمنده-فن است. با این حال، TDP RTX 4070 تنها 200 وات است، که باید در حد توانمندی های خنک کننده های مدرن دمنده باشد.

PNY به خوبی از چنین مشتاقان و محققان در مقیاس کوچک آگاه است که ترجیح می دهند در هزینه خود صرفه جویی کنند، جایی که RTX 4070 Blower وارد می شود. .

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر