PCB های گیگابایت RTX 30/40 در حال کرک شدن هستند، این شرکت ادعاهای RMA را رد کرد

ظاهراً بسیاری از کاربران با آسیب فیزیکی کارت های گرافیک گیگابایت مشکل داشته اند. همه مثال ها به یک نقص طراحی اشاره می کنند که باعث ایجاد ترک در همان ناحیه نزدیک رابط PCI می شود. هنگامی که PCB کرک می شود، خطوط PCIe از بین می روند، بنابراین GPU دیگر نمی تواند داده ها را منتقل کند، که کارت گرافیک را بی استفاده می کند.

شکستگی PCB گیگابایت (پس از RMA)، منبع: Louis Rossmann/eBay

هنگام نصب کارت های GeForce ساخت گیگابایت دقت کنید.

[Louis Rossmann] پاسخ گیگابایت به پردازنده‌های گرافیکی ضعیف آموزنده و تاسف‌آور است (119065 بازدید)

منبع

خبر خوب این است که این مشکل قابل حل است (همانطور که در زیر نشان داده شده است)، زیرا این آسیب دائمی به GPU، حافظه یا اجزای VRM نیست. تعمیرات مسیر PCB یک چیز متداول برای تعمیرات الکترونیک است، اما این واقعیت را تغییر نمی دهد که این مشکلات به طور خاص بر یک برند تأثیر می گذارد.

کرک PCB گیگابایت (رفع)، منبع: Louis Rossmann

تصویر بالا برچسب های فلش قرمزی را نشان می دهد که توسط گیگابایت پس از ادعای RMA قرار داده شده است. این نوع آسیب های فیزیکی شامل گارانتی نمی شود و به همین دلیل کارت های شکسته ای برای کاربران باقی می ماند که قابل تعمیر نیستند. لوئیس نشان داده است که بسیاری از کارت‌های گیگابایتی با برچسب در حال حاضر در eBay فهرست شده‌اند. از آنجایی که این شرکت از رسیدگی به این موضوع خودداری می کند، گیمرها در تلاش هستند تا با فروش مجدد کارت های آسیب دیده، مقداری وجوه را بازیابی کنند.

کرک PCB گیگابایت، منبع: لوئیس راسمن

منبع:

این مشکل برای اولین بار توسط لویی راسمان، شخصیتی شناخته شده که از قوانین خود ترمیم حمایت می کند. او سابقه طولانی در مبارزه با شرکت هایی دارد که تعمیرات محصولات بدون مجوز را مشکلی برای تجارت خود می دانند.

این موضوع به سرعت توسط سایر یوتیوب‌برها مورد توجه قرار گرفته است JayzTwoCents. جامعه تعمیرات فناوری سریعتر از گیگابایت بود تا به کاربران آسیب دیده حداقل کمی امید بدهد. راهنمای گام به گام نحوه تعمیر چنین کارت های گرافیکی قبلاً ارائه شده است منتشر شده، اما بسیار توصیه می شود که چنین تعمیراتی را به متخصصان با تجهیزات مناسب بسپارید.

پردازنده‌های گرافیکی گیگابایت RTX 30/40 از شکستگی PCB رنج می‌برند

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر