PC Cooler Master “Mini-X” دارای Core Ultra 100 و Vapor Chamber است

PC Cooler Master "Mini-X" دارای Core Ultra 100 و Vapor Chamber است

Cooler Master با “Mini-X” مبتنی بر Core Ultra 100 با اتاق بخار وارد بازار مینی رایانه های شخصی می شود.

این شرکت خنک کننده اولین Mini-PC خود را راه اندازی کرد.

علاقه به سیستم های فوق فشرده با ورود تراشه های قدرتمند موبایل افزایش یافته است. شرکت‌هایی که معمولاً برای چنین محصولاتی شناخته نمی‌شوند بالاخره جایگاه خود را پیدا کردند و ویژگی‌های دیوانه‌کننده‌ای مانند صفحه‌نمایش‌های رنگارنگ، طراحی‌های مدولار، گرافیک قدرتمند یا طراحی‌های خنک‌کننده پیچیده را ارائه می‌کنند.

Cooler Master با ارائه یک Mini-PC با یک خنک کننده خلاقانه جایگاه خود را پیدا کرده است. سیستم Mini-X آنها توسط پردازنده های Intel Core Ultra 5 125H یا Core Ultra 7 155H Meteor Lake تغذیه می شود. این گوشی با حداکثر 64 گیگابایت حافظه DDR5-5600 عرضه خواهد شد.

این رایانه شخصی به طراحی محفظه بخار سفارشی مجهز شده است و به CPU اجازه می دهد در محدوده 28 وات تا 45 وات TDP کار کند. شایان ذکر است که تنها یک SKU در سری Core Ultra 100 از این TDP پشتیبانی می کند (و هیچ کدام از موارد ذکر شده نیست)، بنابراین Cooler Master باید برخی تنظیمات سفارشی را در اینجا پیاده سازی کرده باشد.

Cooler Master Mini-X، منبع: Cowcotland

روی برد اتصال، یک پورت اترنت 2.5 گیگابیت، یک پورت USB Type-C 10G، چهار درگاه USB 3.2 Gen2 Type-A، یک پورت Thunderbolt (احتمالاً 4) و دو درگاه HDMI (یکی 2.0 و دیگری 2.1) وجود دارد. Cooler Master همچنین X را به حسگر اثر انگشت مجهز کرده است.

در حال حاضر هیچ تاییدی در مورد در دسترس بودن سیستم یا قیمت وجود ندارد.

منبع: Cowcotlandمنبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر