PALIT RTX 4080 SUPER PCB دارای فضایی برای دو کانکتور برق استاندارد 8 پین است.

PALIT RTX 4080 SUPER PCB دارای فضایی برای دو کانکتور برق استاندارد 8 پین است.

PALIT RTX 4080 SUPER Gaming Pro با فضایی برای دو کانکتور برق استاندارد 8 پین

همانطور که قبل از راه‌اندازی RTX 40 SUPER گزارش دادیم، NVIDIA موظف کرد که همه کارت‌های RTX 40 SUPER باید از 12VHPWR (معروف به کانکتور برق 16 پین) استفاده کنند. این موضوع در مورد تک تک SUPER GPUهایی که تا کنون معرفی شده اند، کم و بیش صادق بوده است. این تصمیم برای شرکای هیئت مدیره ساده نبود، اما به وضوح برای NVIDIA مهم بود، که منجر به بیش از 188 طرح SUPER با کانکتورهای 12VHPWR، و نه یک مدل با کانکتور استاندارد در دید.

ما کم و بیش گفتیم، زیرا MaxSun RTX 4070 SUPER یک چیز پرت بود. این مدل به عنوان تنها کارت در سری RTX 40 SUPER با پیکربندی استاندارد دوگانه برق 8 پین است. تنها مشکل این است این کارت قبلاً ناپدید شده است از وب سایت MaxSun، بنابراین واضح است که هرگز قرار نبود با چنین پیکربندی منتشر شود.

به نظر می رسد که Palit امکان گنجاندن کانکتورهای برق 8 پین را در طراحی RTX 4080 SUPER PCB خود در نظر گرفته است. طبق یافته‌های جیساکوهیبی، مدل GamingPro دارای فضایی برای دو کانکتور برق 8 پین است که در حال حاضر استفاده نمی‌شوند و احتمالاً به هیچ‌یک از قطعات متصل نیستند.

Palit RTX 4080 SUPER GAMING PRO، منبع: TechPowerUP/Jisakuhibi

باید توجه داشت که این یک روش استاندارد برای طراحی PCB برای پردازنده‌های گرافیکی محبوب است، زیرا شرکت‌ها اغلب از همان بردها برای پردازنده‌های گرافیکی مصرف‌کننده (GeForce) و ایستگاه کاری (RTX با نام Quadro) استفاده می‌کنند. به هر حال، این کارت‌ها معمولاً از یک GPU مشترک استفاده می‌کنند و فقط طرح‌بندی حافظه متفاوتی دارند. این حداقل در مورد نسخه‌های قبلی ایستگاه‌های کاری RTX صادق بود، با طراحی‌های مدرن که قبلاً با کانکتورهای برق 16 پین عرضه می‌شدند.

داشتن کانکتورهای استاندارد روی تعداد معینی از RTX 40 SUPER GPU می تواند مفید باشد. این امر به ویژه مهم است زیرا NVIDIA دارای یک آداپتور برق دوگانه 8 تا 16 پین با این کارت‌ها است، اما در این مثال، به چنین آداپتوری نیازی نیست. مانند مجبور کردن شرکای هیئت مدیره برای حل مشکلی است که از ابتدا وجود نداشت.

منبع: Tom's Hardware, جیساکوهیبیTechPowerUPمنبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر