PALIT GPU بدون فن GeForce RTX 3050 6GB KalmX با پورت DVI را معرفی کرد

PALIT GPU بدون فن GeForce RTX 3050 6GB KalmX با پورت DVI را معرفی کرد

پالیت اولین پردازنده گرافیکی بدون فن RTX 3050 را راه اندازی کرد

همانطور که ماه گذشته فاش کردیم، PALIT در حال بازگرداندن سری KalmX خود است. این اولین GeForce RTX با خنک کننده بدون فن و اولین KalmX بدون فن از سری GTX 1650 است. این کارت یک طراحی دو اسلات با یک هیت سینک نسبتا بزرگ است که ظاهراً قادر است 70 وات برق را از بین ببرد.

RTX 3050 6GB جدیدترین نسخه اضافه شده به سری NVIDIA است، به سطح بودجه ای که باید اضافه کرد. کاهش ظرفیت حافظه به 6 گیگابایت همچنین به معنای گذرگاه حافظه باریک 96 بیتی است. علاوه بر این، این کارت از نظر هسته های CUDA نیز به 2304 محدود شده است که 10 درصد کاهش نسبت به مدل اصلی 8 گیگابایتی دارد.

با این حال، قابل توجه ترین تغییر در پیکربندی قدرت اعمال می شود. به جای 130 وات همانطور که در RTX 3050 8 گیگابایتی اصلی دیده می شود، این کارت و هر نوع سفارشی مبتنی بر SKU جدید 6 گیگابایتی NVIDIA با 70 وات TDP عرضه می شود. این کارت به هیچ کانکتور برق خارجی نیاز ندارد و فقط نیاز به منبع تغذیه 300 وات دارد.

RTX 3050 6GB KalmX، منبع: PALIT

معرفی Palit GeForce RTX™ 3050 KalmX، جایی که سکوت با عملکرد در هماهنگی کامل روبرو می شود. سری KalmX که به دلیل طراحی مبتکرانه‌اش بدون طرفداران مشهور است، تجربه بازی شما را دوباره تعریف می‌کند. این کارت گرافیک با سیستم خنک‌کننده غیرفعال خود، بی‌صدا عمل می‌کند و برای برنامه‌های بازی و چندرسانه‌ای ایده‌آل است.

مطمئناً، پردازنده‌های گرافیکی که به صورت غیرفعال خنک می‌شوند به جریان هوای مؤثر درون شاسی متکی هستند. کارایی کولر به دمای محیط و نزدیکی سایر منابع حرارتی بستگی دارد. این احتمال وجود دارد که برخی از کاربران از GPU KalmX با سایر راه حل های خنک کننده غیرفعال برای اجزایی مانند CPU، حافظه، چیپ ست و حافظه استفاده کنند. علاوه بر این، با توجه به اندازه جمع و جور آن (16.3 x 13.7 سانتی متر)، بسیاری از کاربران ممکن است به فکر ادغام آن در رایانه های شخصی سینمای خانگی (HTPC) یا سیستم های Small Form Factor (SFF) باشند.

RTX 3050 6GB KalmX، منبع: PALIT

عملکرد بازی کارت گرافیک ناشناخته است زیرا NVIDIA هیچ نمونه ای را ارسال نکرده است. با این حال، ما می دانیم که پشتیبانی از شتاب ردیابی اشعه و هسته های Tensor را برای ویژگی هایی مانند DLSS و RTX Video Upscaling حفظ می کند. علیرغم محدودیت‌های احتمالی در بازی، GPU GA107 برای رمزگشایی، رمزگذاری و نمایش وظایف ویدیویی ارزشمند است.

قابل ذکر است که RTX 3050 6GB به سه کانکتور نمایشگر مختلف مجهز شده است: DisplayPort 1.4a، HDMI 2.1 و یک پورت Dual-Link DVI، استاندارد اخیر این روزها در بین GPU های مدرن چندان رایج نیست. در مورد قیمت گذاری، PALIT هزینه این کارت خاص را در حال حاضر فاش نکرده است.

منبع: PALITمنبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر