OpenAI قراردادی را برای قرار دادن پست‌های Reddit در ChatGPT امضا کرد

OpenAI قراردادی را برای قرار دادن پست‌های Reddit در ChatGPT امضا کرد

OpenAI و Reddit در روز پنجشنبه شراکتی را اعلام کردند که به OpenAI اجازه می‌دهد تا بحث‌های Reddit را در ChatGPT ظاهر کند و Reddit ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را برای کاربران خود بیاورد. هر دو شرکت در یک گزارش گفتند، این مشارکت «ابزار OpenAI را قادر می‌سازد تا محتوای Reddit را بهتر درک کرده و به نمایش بگذارد، به ویژه در موضوعات اخیر». به عنوان بخشی از این توافق، OpenAI همچنین به شریک تبلیغاتی در Reddit تبدیل خواهد شد، به این معنی که تبلیغات را در این پلتفرم اجرا خواهد کرد.

این معامله مشابه معامله ای است که Reddit در ماه فوریه انجام داد و ارزش آن 60 میلیون دلار است. یکی از سخنگویان Reddit از افشای شرایط قرارداد OpenAI به Engadget خودداری کرد و OpenAI به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

OpenAI به طور فزاینده ای با ناشران برای به دست آوردن داده ها برای ادامه آموزش مدل های هوش مصنوعی خود مشارکت چشمگیری داشته است. تنها در چند هفته گذشته، این شرکت با فایننشال تایمز و دوتداش مردیث. سال گذشته، آن را با ناشر آلمانی Axel Springer برای آموزش مدل های خود در مورد اخبار از سیاسی و بیزینس اینسایدر در ایالات متحده و بیلد و Die Welt در آلمان.

بر اساس ترتیبات جدید، OpenAI به Data API Reddit دسترسی خواهد داشت، که به گفته این شرکت، «محتوای بی‌درنگ، ساختار یافته و منحصر به فرد از Reddit» در اختیار آن قرار می‌دهد. مشخص نیست که Reddit در نتیجه این همکاری چه ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را در پلتفرم خود ایجاد خواهد کرد. سخنگوی Reddit از اظهار نظر خودداری کرد.

سال گذشته، دسترسی به داده‌های Reddit، یک منبع غنی از اطلاعات در زمان واقعی، تولید شده توسط انسان و اغلب با کیفیت بالا، پس از اعلام این شرکت مبنی بر شروع هزینه از توسعه‌دهندگان برای استفاده از API خود، به موضوعی بحث‌برانگیز تبدیل شد. در نتیجه، ده‌ها مشتری شخص ثالث Reddit مجبور به انجام این کار شدند و هزاران زیرردیت در اعتراض به تاریکی رفتند. در آن زمان، Reddit پای کار ایستاد و شرکت‌های بزرگ هوش مصنوعی بدون هیچ پرداختی، داده‌های آن را حذف می‌کردند. از آن زمان، Reddit از داده‌های خود با انجام چنین معاملاتی با Google و OpenAI درآمد کسب کرده است، که پیشرفت آنها در آموزش مدل‌های هوش مصنوعی به دسترسی به آن بستگی دارد.

منبع