NVIDIA ULMB2 (Ultra Low Motion Blur 2) را به عنوان ارتقای رایگان به برخی از مانیتورهای G-Sync 1440p 360Hz معرفی می کند.

 • امروز در دسترس است:
  • Acer Predator XB273U F – 27 اینچی 1440p 360 هرتز
  • ASUS ROG Swift 360Hz PG27AQN – 27″ 1440p 360Hz
 • به زودی در دسترس خواهد بود:
  • ASUS ROG Swift Pro PG248QP – 25 اینچی 1080p 540 هرتز
  • مانیتور AOC AGON AG276QSG G-SYNC – 27 اینچی 1440p 360 هرتز

برای دستیابی به نور پس‌زمینه، ULMB نور پس‌زمینه را در ۷۵ درصد مواقع غیرفعال می‌کند. این چرخه 25 درصدی روی یک پنل حداکثر 300 نیت به این معنی است که تصاویر واضح هستند، اما روشنایی کمتری دارند. با ULMB اصلی، قبل از روشن کردن نور پس‌زمینه به دلیل کندتر بودن زمان پاسخ‌دهی پیکسل‌ها در سال 2015، باید بیشتر منتظر بمانیم تا پیکسل‌ها به مکان مناسب منتقل شوند. به انتقال. به دلیل این اشکالات، گیمرهای رقابتی اغلب ترجیح می‌دهند از این ویژگی استفاده نکنند، زیرا نرخ تازه‌سازی کامل و تصویر روشن مطلوب‌تر بود.

علاوه بر این، تصویر قبل و بعد از انتقال “نگهداری” می شود که باعث می شود سیستم بینایی انسان دو تصویر را با هم محو کند. ترکیبی از “حفظ حرکت” و انتقال قابل مشاهده چیزی است که باعث تاری حرکت مبتنی بر نمایشگر می شود (با تنظیمات تاری حرکتی در بازی اشتباه نشود).

هنگامی که یک فریم جدید باید روی مانیتور نمایش داده شود، یک مقدار رنگ جدید به هر پیکسل ارسال می شود. در این مرحله، پیکسل با گذشت زمان شروع به تغییر رنگ جدید خود می کند. در طول این فرآیند، نور پس زمینه در تمام مدت روشن است، بنابراین گیمر به صورت بصری انتقال کامل را می بیند.

در سال 2015، انویدیا Ultra Low Motion Blur (ULMB) را راه‌اندازی کرد – یک تکنیک جدید از مانیتورهای G-SYNC برای ارائه وضوح حرکت بیشتر در بازی‌های رقابتی. امروز، G-SYNC Ultra Low Motion Blur 2 (ULMB 2) را با وضوح حرکت موثر بیش از 1000 هرتز برای بهترین کاهش تاری حرکت برای گیمرهای رقابتی راه‌اندازی می‌کنیم. در مقایسه با نسخه اصلی، ULMB 2 نور پس‌زمینه با نرخ تازه‌سازی کامل، روشنایی تقریباً 2 برابر بیشتر، و تقریباً بدون تداخل دارد.

ULMB 2 اکنون به صورت رایگان برای مانیتورهای G-SYNC با کیفیت 1440p 360 هرتز از طریق یک به‌روزرسانی سیستم عامل با یک کلیک در دسترس است!

G-SYNC Ultra Low Motion Blur 2 (ULMB 2) را وارد کنید
ULMB 2 نور پس‌زمینه با نرخ تازه‌سازی کامل و تصاویر به‌طور قابل‌توجهی روشن‌تر را فراهم می‌کند، همگی با حفظ کیفیت تصویر بکر. ULMB 2 با بهبود زمان پاسخ‌دهی پانل از طرف شرکای ما در AUO، وضوح حرکتی را به گیمرهای رقابتی می‌دهد که برای انجام در سطوح اوج لازم است، با نگه داشتن آنها در بازی زمانی که لحظات آشفته می‌شوند.
با ULMB 2، گیمرها با این پیشرفت‌ها وضوح حرکت موثری بیش از 1000 هرتز دریافت می‌کنند که به عنوان نرخ تازه‌سازی مانیتور ضربدر یک در طول چرخه کار محاسبه می‌شود. [Effective Motion Clarity = Refresh rate * (1 / Duty Cycle)].


معرفی G-SYNC Ultra Low Motion Blur 2: بیش از 1000 هرتز شفافیت حرکت موثر برای گیمرهای رقیب

تاری حرکت بسیار کم توضیح داده شده است
زمانی که NVIDIA فناوری اصلی ULMB را در سال 2015 راه‌اندازی کرد، زمان پاسخ مانیتور (زمان لازم برای انتقال پیکسل به رنگ‌ها) نسبتاً آهسته بود و باعث ایجاد شبح‌ها و تصاویر تار و در نتیجه وضوح حرکت ضعیف می‌شد. وضوح حرکت به بهترین وجه به عنوان توانایی دیدن و درک واضح اجسام در حال حرکت توصیف می شود. لبه های تیز و جزئیات غیر تار از مشخصه های وضوح حرکت خوب هستند. برای بهبود وضوح حرکت، ULMB تکنیکی به نام نور پس زمینه را فعال کرد (در یک لحظه بیشتر در مورد آن).

[NVIDIA GeForce] وضوح حرکت موثر 480 هرتز در مقابل 120 هرتز با ULMB 2 (333 بازدید)

[NVIDIA GeForce] NVIDIA G-SYNC ULMB 2 | بیش از 1000 هرتز وضوح حرکت موثر برای گیمرهای رقابتی (4483 بازدید)

برای یک نمایشگر 360 هرتزی با ULMB 2، وضوح حرکت موثر در واقع 1440 هرتز است. این بدان معناست که برای به دست آوردن همان سطح وضوح حرکت بدون ULMB 2، گیمرها به یک پنل کلاسیک با قابلیت 1440 هرتز نیاز دارند.
برای نشان دادن این در عمل، یک پنل آزمایشی در آزمایشگاه خود راه اندازی کردیم. در زیر نمونه ای از مانیتور 120 هرتزی با نور پس زمینه در مقایسه با مانیتور 480 هرتز بدون نور پس زمینه آورده شده است: شفافیت حرکت موثر = 480 هرتز = 120*(1/0.25).

راه حل این مشکل چیزی است که ULMB 2 G-SYNC را از سایر تکنیک های نور پس زمینه متمایز می کند: با G-SYNC، ما می توانیم زمان پاسخ را بسته به محل اسکن عمودی کنترل کنیم، به طوری که پیکسل ها در سراسر پانل قرار دارند. در سطح مناسب دقیقاً در زمان مناسب برای فلش نور پس زمینه. ما این را “اوردرایو وابسته عمودی” می نامیم.

همانطور که می بینید، از نظر وضوح حرکت تقریباً یکسان به نظر می رسند.

ULMB 2 چگونه کار می کند؟
ابتدا بیایید نحوه عملکرد پنل های LCD را توضیح دهیم. پنل های LCD از دو لایه اصلی تشکیل شده اند:

 • پیکسل‌های کریستال مایع که از نظر شیمیایی تغییر می‌کنند تا رنگ نوری را که از میان آنها می‌تابد تنظیم کنند
 • نور پس زمینه، که نوری را تولید می کند که از طریق پیکسل ها می تابد

با ULMB 2، نور پس‌زمینه تنها زمانی روشن می‌شود که هر پیکسل در مقدار رنگ صحیح خود باشد. ایده این است که پیکسل ها در حال انتقال را نشان ندهید و فقط زمانی که رنگ آنها دقیق باشد آنها را نشان دهید.

با Overdrive وابسته عمودی، ULMB 2 کیفیت تصویر فوق‌العاده‌ای را حتی در نرخ‌های تازه‌سازی بالا که پنجره بهینه برای نور پس‌زمینه کوچک است، ارائه می‌دهد.

ULMB 2 اکنون در دسترس است
برای قابلیت ULMB 2، مانیتورها باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • بیش از 1000 هرتز وضوح حرکت موثر را ارائه دهید
 • ULMB 2 را با نرخ تازه سازی کامل مانیتور رانندگی کنید
 • بیش از 250 نیت روشنایی را با حداقل تداخل یا تصاویر دوگانه ارائه دهید

در حال حاضر، دو مانیتور با قابلیت ULMB 2 در بازار هستند و دو نمایشگر دیگر در آینده نزدیک عرضه می شوند:

«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

منبع: NVIDIA


اما این تکنیک چالشی را ایجاد می‌کند: نور پس‌زمینه عموماً همه پیکسل‌ها را همزمان روشن می‌کند، جایی که پیکسل‌ها در یک اسکن رول تغییر می‌کنند. در هر نقطه از زمان، بخشی از صفحه دارای تصاویر دوتایی خواهد بود (که به عنوان تداخل شناخته می شود).

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر