NVIDIA RTX Video Super Resolution اکنون توسط پخش کننده رسانه VLC پشتیبانی می شود

بر اساس یک آزمایش سریع، VSR واقعاً کار می کند و در هنگام ارتقاء جریان RTSP 1080p حدود 7 درصد از توان GPU RTX 4090 را مصرف می کند. کیفیت مطمئناً به خوبی مثال بالا نبود، اما ممکن است به نرخ بیت و وضوح منبع اصلی بستگی داشته باشد.

VLC اکنون می تواند ویدیوی RTX VSR را پخش کند و کیفیت محتوای ذخیره شده محلی یا پخش مستقیم را مستقیماً در برنامه افزایش دهد. بنابراین، پشتیبانی از RTX VSR دیگر محدود به مرورگرهای اینترنت نیست.

فقط فریب تصویر GTX 10 GPU را در صفحه VLC نخورید. البته توسط این فناوری پشتیبانی نمی شود.

RTX VSR در VLC، منبع: NVIDIA

منبع: VLC، NVIDIA

منبع

VLC اکنون از Video Super Resolution با سخت افزار NVIDIA پشتیبانی می کند

محبوب ترین پخش کننده منبع باز برای رسانه ها اکنون از ارتقاء مقیاس ویدیوی RTX پشتیبانی می کند.

NVIDIA RTX Video Super Resolution یک فناوری ارتقاء مقیاس مبتنی بر هوش مصنوعی است که از سخت افزار RTX پشتیبانی می کند. این فناوری اکنون در مرورگرهای مبتنی بر Chromium (Chrome/Edge) کار می‌کند و می‌تواند پخش ویدیو با کیفیت بالاتر را از طریق YouTube، Twitch یا هر یک از سرویس‌های مبتنی بر اشتراک مانند Netflix (تا زمانی که در مرورگر اجرا می‌شوند) فعال کند.

تیم توسعه دهنده VideoLAN یک شعبه ویژه برای پشتیبانی از RTX VSR منتشر کرده است. “VLC 3.0.19 RTX Vetinari” اکنون برای دانلود در دسترس است اینجا. این نسخه VSR را به طور پیش فرض (در نرم افزار) فعال می کند، اما کاربران همچنان باید VSR را در کنترل پنل NVIDIA فعال کرده و تنظیمات کیفیت را انتخاب کنند.

VLC RTX Vetinari، منبع:VLC

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر