NVIDIA RTX Video اکنون توسط مرورگر موزیلا فایرفاکس پشتیبانی می شود

NVIDIA RTX Video اکنون توسط مرورگر موزیلا فایرفاکس پشتیبانی می شود

NVIDIA RTX Video اکنون در فایرفاکس

فناوری‌های RTX فراتر از مرورگرهای بازی و Chromium گسترش می‌یابند.

NVIDIA RTX Video، فناوری ارتقاء مقیاس ویدیو، اکنون در اولین مرورگر غیر مبتنی بر کروم در دسترس است. این فناوری از پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA RTX استفاده می‌کند و از الگوریتم‌های خاصی برای افزایش کیفیت ویدیو برای پخش ویدیو استفاده می‌کند، شبیه به گیم‌پلی بلادرنگ آن از طریق فناوری DLSS.

کاربرانی که مشترک سرویس‌های پخش ویدیوی ممتاز و مرورگرهای کاربر برای پخش محتوا هستند، اکنون می‌توانند از RTX Video برای ارتقای کیفیت ویدیو به وضوح بالاتر بدون نیاز به اشتراک سطح بالاتر استفاده کنند. الگوریتم‌های پشت ویدیوی RTX همچنین به مصنوعات فشرده‌سازی می‌پردازند و در صورت استفاده از حالت HDR، وضوح و شادابی رنگ را بهبود می‌بخشند.

RTX Video اکنون در موزیلا فایرفاکس در دسترس است، پس از عرضه اولیه آن در گوگل کروم و مایکروسافت اج در سال جاری. شایان ذکر است که RTX Video با پخش کننده های ویدیوی محلی مانند VLC نیز سازگار است.

ارتقاء مقیاس ویدئو RTX، منبع: NVIDIA

کاربران دارای نمایشگر HDR همچنین می توانند به فناوری RTX Video HDR نگاه کنند، که محتوای محدوده دینامیکی استاندارد (SDR) را به محتوای محدوده دینامیکی بالا (HDR) تبدیل می کند. با این حال، برای عملکرد بهینه این ویژگی، مانیتور HDR600 توصیه می شود.

طبق گفته NVIDIA، فناوری RTX Video توسط فایرفاکس نسخه 126 یا جدیدتر پشتیبانی می شود. برای فعال کردن RTX Video، باید درایور را به روز کنید و مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. به آخرین درایور GeForce RTX Game Ready، NVIDIA Studio یا NVIDIA RTX Enterprise Driver به روز کنید.
  2. با رفتن به System > Display > HDR، مطمئن شوید که ویژگی‌های Windows HDR فعال هستند.
  3. کنترل پنل NVIDIA را باز کنید و به Adjust Video Image Settings > RTX Video Enhancement بروید.
  4. «Resolution Super» و «High Dynamic Range» را روشن کنید.

منبع: NVIDIAمنبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر