NVIDIA Path Tracing SDK را برای توسعه دهندگان بازی منتشر کردمنبع

Path Tracing SDK، منبع: NVIDIA

ردیابی مسیر بی‌درنگ در کیت ابزار NVIDIA SDK، منبع: NVIDIA

NVIDIA Path Tracing SDK فقط با پردازنده‌های گرافیکی GeForce کار می‌کند. در واقع، NVIDIA حتی می‌گوید که SDK «از قدرت و مجموعه ویژگی‌های آخرین سری پردازنده‌های گرافیکی Ada بهره می‌برد»، به این معنی که ممکن است با سری‌های فقط سری RTX 40 (یا ایستگاه کاری RTX Ada) بهترین عملکرد را داشته باشد. آنچه که ممکن است مهم باشد این است که هنوز هیچ پلاگینی برای Unity یا Unreal Engine وجود ندارد. بر اساس وب سایت رسمی، نقشه راه SDK اکنون تنظیم شده است، و همه علائم اکنون باید ردپایی را در مسیر درست نشان دهند.

ردیابی مسیر هنوز یک فناوری بسیار پیچیده و از نظر محاسباتی گران برای استفاده در گرافیک های مدرن مصرف کننده است. به هر حال، ردیابی مسیر بیشتر برای ایجاد تصاویر سه بعدی واقع گرایانه در تجسم های معماری یا طراحی محصول شناخته می شود، اما در بازی ها نه. این یک شکل پیشرفته تر از ردیابی پرتو است که در آن الگوریتم باید چندین پرتو نور یا مسیر آنها را برای ایجاد یک صحنه کامل محاسبه کند. سپس مسیرهای متعدد به طور میانگین محاسبه می شود و رنگ و روشنایی پیکسل با دقت بیشتری محاسبه می شود.

تا کنون، ردیابی مسیر تنها در دموی گرافیکی مانند Quake RTX یا Portal RTX نشان داده شده است، اما هنوز در بازی های محبوب استفاده نشده است. NVIDIA فکر می‌کند زمان آن رسیده است که ردیابی مسیر را به بازی‌های بیشتری در کنار محبوب‌ترین فناوری‌های آن‌ها، مانند وضوح فوق‌العاده یا تولید فریم اضافه کنیم، هر دو می‌توانند عملکردی را که در غیر این صورت برای ردیابی پرتوها یا مسیرها از دست می‌رفت، بازیابی کنند.

نرم افزار تازه منتشر شده به توسعه دهندگان بازی این امکان را می دهد تا از تمامی این فناوری ها از طریق RTX Path Tracing SDK انویدیا استفاده کنند. با این حال، گیمرها نباید انتظار داشته باشند که هنوز از مسیریابی در همه انواع گیم پلی استفاده شود. انویدیا حداقل دو مثال را فهرست می‌کند که ردیابی مسیر ممکن است منطقی باشد، از جمله حالت‌های عکس داخلی، شکل بسیار محبوب اشتراک‌گذاری اسکرین‌شات‌های درون بازی، یا برای توسعه‌دهندگان بازی که بررسی کنند آیا نورپردازی درست و واقعی است یا خیر.

در GDC (کنفرانس توسعه دهندگان بازی) امسال NVIDIA بر دو فناوری تمرکز دارد: ردیابی مسیر و تولید فریم. مورد دوم باید در حال حاضر برای گیمرها در سری RTX 40 به خوبی شناخته شده باشد، اما فناوری قبلی هنوز معمولاً در بازی ها استفاده نمی شود. در تلاشی برای تغییر این موضوع، امروز NVIDIA اولین SDK (کیت توسعه نرم افزار) خود را برای Path Tracing به عنوان بخشی از جعبه ابزار RTX خود منتشر کرد.

NVIDIA اولین قدم را برای افزودن مسیریابی به بازی ها برمی دارد

Path Tracing SDK، منبع: NVIDIA

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر