NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti Founders Edition به 1599 دلار کاهش می یابد، اکنون 400 دلار ارزان تر از MSRP است.

به طور رسمی، این مدل همچنان در وب سایت GeForce با برچسب قیمت 2000 دلار درج شده است. این می تواند نشان دهد که قیمت فعلی ممکن است در نهایت به قیمت اولیه بازگردد. با این حال، با توجه به ارزان‌تر بودن RTX 3090 Ti تقریباً در هر بازار، توجیه MSRP رسمی در حال حاضر بسیار دشوار است.

انویدیا در فروش سریع ترین پردازنده گرافیکی آمپر خود مشکل دارد؟

شریک NVIDIA که مسئول فروش SKUهای Founder Edition سری RTX 30 است به تازگی قیمت مدل RTX 3090 Ti را کاهش داده است.

منبع: بهترین خرید

منبع

این تخفیف احتمالاً شروعی برای NVIDIA و خرده‌فروشی است که قیمت کارت گرافیک RTX 30 را کاهش می‌دهد. جولای و سپتامبر آخرین ماه‌هایی هستند که خرده‌فروشان می‌توانند تعداد قابل توجهی از پردازنده‌های گرافیکی RTX 30 را بفروشند. به زودی شاهد افشای اطلاعات و احتمالاً تأیید رسمی عرضه نسل بعدی GPU RTX 40 خواهیم بود که مانند همیشه بر فروش نسل فعلی تأثیر خواهد گذاشت.

NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti Funders Edition، منبع: BestBuy

NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti Funders Edition، منبع: BestBuy

کارتی که در ماه مارس با MSRP 2000 دلار راه اندازی شد، اکنون به طور رسمی با قیمت 1600 دلار در دسترس است. این کاهش قابل توجهی برای سریعترین مدل NVIDIA است. کارت مبتنی بر NVIDIA AD102 درست زمانی راه اندازی شد که قیمت پردازنده گرافیکی کاهش سریع خود را در پایان سه ماهه اول آغاز کرد، که نتیجه سقوط بازار ارزهای دیجیتال و عرضه بیش از حد کارت های گرافیک RT 30 است.

Best Buy یک شریک رسمی NVIDIA است که مدل‌های Founders Edition را منحصراً در ایالات متحده می‌فروشد. می توان گفت که MSRP رسماً 400 دلار کاهش یافته است، که درست است، با این تفاوت که این کاهش قیمت رسمی نیست، بلکه یک تخفیف خرده فروش است. بدیهی است که Best Buy این کارت‌ها را با ضرر نمی‌فروشد، بلکه معامله‌ای را از NVIDIA برای کاهش قیمت دریافت کرده است. البته امیدوارم این تخفیف دائمی باشد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر