NVIDIA پس از خروج از بازی، باگ درایور استفاده از CPU را بیش از 10% تایید کرد

اگر متوجه مصرف بالای CPU از آخرین درایورهای Nvidia (531.18) شدید، تنها نیستید. به نظر می رسد با جدیدترین درایورها که در آن کانتینر انویدیا از 10% + CPU پس از ورود به سیستم یا پس از بسته شدن بازی ها استفاده می کند، مشکلی وجود دارد. بازگشت به درایورهای قبلی حل خواهد شد

NVIDIA از مشکل جدیدی که توسط برخی از بازیکنان گزارش شده است آگاه است.

مشکل استفاده از CPU بالای کانتینر NVIDIA، منبع: NVIDIA

این موضوع توسط تام وارن، سردبیر The Verge ذکر شده است، که توصیه او این است که به راننده قدیمی تر مراجعه کنید:

منبع

برای تعیین اینکه آیا شما تحت تأثیر این مشکل هستید یا خیر، کافی است از Task Manager ویندوز استفاده کنید و برگه Processes را بررسی کنید. باید تأیید کند که کدام برنامه از منابع CPU استفاده می کند. در اینجا یک مثال از یکی از اعضای انجمن NVIDIA GeForce آورده شده است:

اشکال درایور گرافیک GeForce ممکن است باعث استفاده بیش از 10% از CPU از NVIDIA Container شود.

این مشکل برای شرکت شناخته شده است و اکنون به موارد شناخته شده اضافه شده است. این بدان معنی است که NVIDIA ممکن است به زودی یک Hotfix جدید برای درایور خود منتشر کند یا یک پچ برای این مشکل با نسخه آماده بازی آینده اضافه کند. با این حال، با توجه به تأثیر این اشکال، رفع فوری احتمالاً باید در اولویت قرار گیرد.

رفع احتمالی مشکل، منبع: Reddit

یک باگ جدید درایور گرافیک می تواند باعث مصرف بالای CPU از کانتینرهای NVIDIA شود. گیمرها متوجه افزایش ناگهانی استفاده از CPU بعد از بازی‌های موجود شده‌اند که می‌تواند حتی از 15 درصد هم بالاتر برود. این مشکل ممکن است به راحتی قابل مشاهده نباشد و ممکن است نیاز به بررسی داده های سیستم داشته باشد.

– تام وارن (@tomwarren) 6 مارس 2023

ساده ترین راه حل در حال حاضر این است که به درایور قدیمی 528.49 WHQL برگردید یا به سادگی Container را ببندید یا رایانه شخصی را مجدداً راه اندازی کنید. علت اصلی این مشکل ناشناخته است، با این حال برخی از کاربران توصیه می کنند یک DLL خاص را از فهرست راهنمای درایور حذف کنید. البته، ما سرهم‌کردن فایل‌های درایور گرافیک را توصیه نمی‌کنیم، اما ممکن است چیزی ارزش امتحان کردن را داشته باشد:

NVIDIA RTX 4090 Founders Edition (ویرایش AI)، منبع: HardwareLuxx

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر