NVIDIA و CDPR “RTX Path Tracing” را در Cyberpunk 2077 در GDC ارائه می کنند

Cyberpunk 2077 یک ویترین ردیابی مسیر دریافت می‌کند، آماده است تا پردازنده‌های گرافیکی شما را عرق کند.

ردیابی پرتو و ردیابی مسیر دو روش رایجی هستند که در گرافیک کامپیوتری برای شبیه سازی رفتار نور در محیط مجازی مورد استفاده قرار می گیرند. ردیابی پرتو یک فرآیند قطعی است که شامل ردیابی مسیر پرتوهای نور و برهم کنش آنها می شود. این تکنیک به قدرت پردازش زیادی نیاز دارد. با این حال، تصاویری با کیفیت بالا با انعکاس، شکست و سایه های دقیق تولید می کند.

به آینده خوش آمدید!

همه ما به خوبی با محدودیت‌های الگوریتم‌های نور مستقیم و غیرمستقیم در زمان واقعی آشنا هستیم. چیزهایی مانند نورهای غیرسایه‌ای با برد غیر فیزیکی، نور غیرمستقیم با وضوح پایین ضربدر انسداد محیطی در فضای صفحه، یا بازتاب‌های فضای صفحه همچنان به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حالی که عملکرد رضایت‌بخشی را روی سخت‌افزارهای پایین‌تر ارائه می‌کنند، حداکثر کیفیت تصویر را محدود می‌کنند و انعطاف‌پذیری تولید محتوا را کاهش می‌دهند.

در مقابل، ردیابی مسیر یک فرآیند محاسبه‌شده تصادفی است که شامل نمونه‌برداری از مسیرهای نور در حین حرکت در یک صحنه است. این تکنیک از نظر محاسباتی هزینه کمتری نسبت به ردیابی پرتو دارد، اما می‌تواند تصاویری نویز تولید کند که برای همگرا شدن به یک نتیجه با کیفیت بالا، نیاز به تکرارهای زیادی دارد. ردیابی مسیر معمولاً در برنامه هایی استفاده می شود که نیاز به شبیه سازی فیزیکی دقیق نور دارند، مانند تجسم معماری و طراحی محصول. با این حال هنوز معمولاً در بازی ها استفاده نمی شود.

«Cyberpunk 2077» RT: Overdrive – آوردن مسیر ردیابی به شهر شب (ارائه شده توسط NVIDIA)

در GDC، CD Projekt و NVIDIA قرار است تنظیمات بازی جدیدی به نام “RT: Overdrive” را به نمایش بگذارند. این حالت برای فعال کردن مسیریابی در Cyberpunk 2077 است که اولین بازی مدرن AAA است که از این فناوری پشتیبانی می کند.

تا کنون، انویدیا ردیابی مسیر را در دموهای گرافیکی خود مانند Quake 2 RTX یا Portal RTX به نمایش گذاشته است. با این حال، حتی با قدرتمندترین GPUها، نرخ فریم بسیار پایین بود، به خصوص بدون هیچ جادوی DLSS (افزایش مقیاس).

منبع: GDC از طريق Wccftech، CapFrameXمنبع

Cyberpunk 2077 از CD Projekt RED به دلیل مقیاس جهانی و تنوع بصری عظیم از نظر فنی یکی از چالش برانگیزترین بازی های موجود در بازار است. محیط‌های نورپردازی‌شده با نئون و مناظر وسیع شهر شبانه آن در حال حاضر همه چیزهایی را که در حال حاضر در گرافیک‌های بی‌درنگ امکان‌پذیر است، نشان می‌دهند. RT: حالت Overdrive قصد دارد با وارد کردن RTX Path Tracing در ترکیب، آن را به سطح بعدی برساند.

هدف RTX Path Tracing به حداقل رساندن محدودیت‌های اعمال شده بر روی سازندگان محتوا با ارائه سایه‌های نرم و بی‌نقص پیکسلی و سهم نور غیرمستقیم در محیط‌های کاملاً پویا از همه نورها – خواه یک نور محلی تحلیلی، سطح گسیل‌کننده، نورگیر باشد.

فناوری ردیابی پرتو اکنون توسط AMD و Intel پشتیبانی می‌شود، اما NVIDIA در حال حاضر به دنبال ارتقاء پشتیبانی از مسیریابی با پردازنده‌های گرافیکی RTX 40 است. این فناوری قرار است با تنظیمات جدید بازی Cyberpunk 2077 به نام «RT: Overdrive» در دسترس باشد.

در سال 2018، NVIDIA با معرفی اولین پردازنده‌های گرافیکی که قادر به تسریع ردیابی پرتوهای بلادرنگ در بازی‌ها بودند، بازار را غافلگیر کرد. ماه‌ها طول کشید تا توسعه‌دهندگان بازی اول از این فناوری پشتیبانی کنند و حتی زمان بیشتری طول کشید تا قدرت کارت گرافیک بتواند به عملکرد خود برسد.

Ray Tracing در Cyberpunk 2077، منبع: NVIDIA

به جلسه ما بپیوندید تا دریابید که چگونه خط لوله روشنایی یکپارچه جدید ایجاد شده توسط الگوریتم های اصلی RTX Path Tracing، می تواند وفاداری تصویر بازی را بهبود بخشد و در عین حال خط لوله نور مستقیم و غیر مستقیم را به طور همزمان ساده کند.

در GDC، NVIDIA و CD Projekt قرار است یک فناوری نوظهور را ارائه کنند که گرافیک را به سطحی بالاتر می برد.

جلسه GDC اکنون برای 22 مارس برنامه ریزی شده است و برای شرکت کنندگان ثبت نام شده در دسترس خواهد بود. این یک نمایش عمومی برای گیمرها نیست، بلکه یک نسخه نمایشی فناوری برای توسعه دهندگانی است که دوست دارند بفهمند ردیابی مسیر در بازی ها چگونه کار می کند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر