NVIDIA و AMD رویدادهای مطبوعاتی CES 2023 را تایید کردند

طبق معمول، سال جدید برای علاقه مندان سخت افزار رایانه شخصی شلوغ آغاز می شود. تمرکز اصلی، مانند همیشه، بر روی بازار لپ‌تاپ خواهد بود، با CPU و GPU‌های جدید که هفته‌ها قبل از عرضه به فروشگاه‌ها معرفی می‌شوند. در اینجا مروری کوتاه برای زمانی است که هر شرکت انتظار می‌رود محصولات جدید خود را به طور رسمی اعلام کند.

اینتل در CES 2023

آدرس ویژه مجازی NVIDIA: 3 ژانویه 2023، ساعت 8:00 صبح PT

در نمایشگاه CES 2023، انویدیا دو محصول را معرفی می کند: GeForce 40 برای لپ تاپ ها و GeForce RTX 4070 Ti برای دسکتاپ. طبق اطلاعات اولیه، RTX 4070 Ti در تاریخ 5 ژانویه عرضه خواهد شد، بنابراین 2 روز پس از رویداد.

منبع

تاکنون اینتل هیچ رویداد مطبوعاتی را برای CES 2023 تایید نکرده است، و این با وجود یک برنامه نسبتاً شلوغ است. این شرکت قرار است سری سی پی یو دسکتاپ نسل سیزدهم Core non-K و سری لپ تاپ های نسل سیزدهم Core HX/HK/H را معرفی کند. علاوه بر این، اینتل همچنین باید قیمت و تاریخ انتشار پردازنده Core i9-13900KS پرچمدار Raptor Lake-S با فرکانس 6 گیگاهرتز را اعلام کند.

اینتل حضور خود را در CES 2023 تایید کرده است، اما هیچ اطلاعاتی در مورد کنفرانس مطبوعاتی یا پخش زنده وجود ندارد. به نظر می‌رسد اطلاعات جدید فقط از مطبوعاتی که برای دموهای خصوصی دعوت شده‌اند و NDA را امضا کرده‌اند به دست می‌آید.

مدیر عامل AMD دکتر لیزا سو افتتاحیه سخنرانی: 4 ژانویه 2023، ساعت 6:30 بعد از ظهر PT

CES 2023 با AMD، NVIDIA و Intel

انویدیا یک «آدرس ویژه» مجازی خواهد داشت به این معنی که پخش زنده نمی‌شود، بلکه بازپخش می‌شود و یک رویداد حضوری نیست. در رویداد CES سال گذشته، جنسن هوانگ، مدیر عامل شرکت حضور نداشت و با توجه به اینکه هیچ کلمه ای در مورد اینکه چه کسی قرار است میزبان نشانی 2023 باشد، صحبت نشده است، به احتمال زیاد جنسن هوانگ نیست.

سخنرانی افتتاحیه CES 2023 توسط دکتر لیزا سو، مدیر عامل AMD برگزار می شود، که انتظار می رود سری جدید دسکتاپ Ryzen 7000 غیر X، Ryzen 7000 برای لپ تاپ های بازی و احتمالاً گرافیک های موبایل RDNA3 را معرفی کند. برخلاف رویداد NVIDIA، این کنفرانس به صورت حضوری خواهد بود و طبق AMD نیز پخش زنده خواهد شد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر