NVIDIA فناوری RTX Video Super Resolution را راه اندازی کرد

NVIDIA وعده داده است که از سری RTX 20 نیز پشتیبانی خواهد کرد، اما این چیزی است که به این زودی انتظار نمی رود. این شرکت می‌گوید که این الگوریتم باید برای سری RTX 20 دوباره فاکتورگیری شود و این زمان می‌برد.

دارندگان پردازنده‌های گرافیکی GeForce RTX 40 و RTX 30 اکنون می‌توانند از محتوای ویدیویی با کیفیت تصویر بالاتر لذت ببرند. این به لطف فناوری جدید NVIDIA که در ماه گذشته معرفی شد، یعنی RTX Video Super Resolution امکان پذیر است.

NVIDIA RTX Video Super Resolution اکنون در دسترس است

NVIDIA RTX Video Super Resolution، منبع: NVIDIA

انویدیا حالت کیفیت 1 را برای همه پردازنده‌های گرافیکی RTX 30/40 توصیه می‌کند، اما پردازنده‌های گرافیکی بالاتر مانند کلاس XX70 و بالاتر می‌توانند محتوا را در سطح 4 پخش کنند.

NVIDIA RTX Video Super Resolution، منبع: ComputerBase

به گفته انویدیا، افزایش مقیاس ویدئو تنها در صورتی کار می کند که به صورت دستی از طریق کنترل پنل فعال شود. کاربران این گزینه را در Video > Adjust image settings > RTX video enhancement پیدا خواهند کرد. در آنجا می توان چهار تنظیمات کیفیت (1-4) را پیدا کرد. در توضیحات توضیح داده شده است که سطح 4 بالاترین سطح است و به منابع GPU بیشتری نیاز دارد.

با انتشار درایور گرافیکی جدید، NVIDIA پشتیبانی از فناوری وضوح فوق العاده خود را برای ویدیوها فعال کرده است.

شما می توانید نمونه های زیادی را در بررسی جامع ComputerBase بیابید اینجا.

RVSR قرار بود در ماه فوریه عرضه شود و این وعده واقعاً امروز محقق شده است. در آخرین روز این ماه، انویدیا سرانجام درایوری را منتشر کرد که این فناوری را در مرورگرهای پشتیبانی شده مانند کروم یا اج فعال می کند (این فناوری با سایر مرورگرهای کرومیوم آزمایش نشده است). این فناوری برای محتوای آنلاین مانند YouTube، Twitch، Netflix یا Hulu کار خواهد کرد. رزولوشن را حتی در صفحه نمایش های 5K ارتقا می دهد.

NVIDIA RTX Video Super Resolution را فعال می کند، منبع: NVIDIA

منبع: NVIDIA، سوالات متداول

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر