NVIDIA طبق گزارش‌ها، محدودکننده Lite Hash Rate را با جدیدترین درایور حذف می‌کند

YouTuber Rapid Mining نشان می‌دهد RTX 3060 v2 (مدل با LHR) با جدیدترین درایور به سرعت 47 MH/s می‌رسد، و دوباره تأیید می‌کند که LHR غیرفعال شده است.

NVIDIA مدل‌های LHR را در ماه مه 2021 معرفی کرد، اما این الگوریتم به سرعت توسط توسعه‌دهندگان خلاق ابزارهای استخراج دور زد. در نهایت، LHR به طور کامل باز شد، که بر قیمت GPU تأثیر داشت، اما نه برای مدت طولانی. الگوریتم LHR یک راه حل سریع بود که بر تمام بارهای کاری رمزنگاری فشرده حافظه تأثیر گذاشت. NVIDIA مجبور شد چند کارت گرافیک را دوباره منتشر کند، اما در نهایت، این کارت در تمام سری‌های RTX 30 به جز پردازنده‌های گرافیکی پرچمدار RTX 3090 پیاده‌سازی شد.

NVIDIA Lite Hash Rate دیگر وجود ندارد؟

طبق گزارش‌ها، NVIDIA LHR را از جدیدترین درایورهای خود حذف کرده است و پتانسیل استخراج کامل را در سری RTX 30 باز می‌کند.

Cryptomining تمام نشده است، اما اهمیت کمتری دارد که فقط 2 ماه پیش بود، قبل از اینکه اتریوم به Proof of Stake منتقل شود. به نظر می رسد انویدیا بالاخره تصمیم گرفته است که این فناوری را در پردازنده های گرافیکی RTX 30 خود به طور کامل غیرفعال کند، حداقل این چیزی است که گزارش های Reddit نشان می دهد.

عملکرد استخراج NVIDIA RTX 3080 Ti با درایور GeForce 522.25، منبع: Reddit/Timbers007

طبق گزارش Redditor، LHR از درایورهای ویندوز و لینوکس حذف شده است، به این معنی که دیگر نیازی به اجرای ماینرهایی با حساب های کاربری ممتاز برای استخراج Ergo یا Ethereum Classic نخواهد بود.

عملکرد استخراج NVIDIA RTX 3060 با درایور GeForce 522.25، منبع: Rabid Mining

Redditor Timbers007 تایید می کند که GeForce RTX 3080 Ti (که با LHR راه اندازی شد) دیگر تحت تأثیر محدودیت قرار نمی گیرد. این در سیستم عامل ویندوز با Ethminer است، نرم افزار cryptomining که هرگز توانایی باز کردن قفل را نداشت. اسکرین شات های ارائه شده سرعت ماینینگ ~ 112 MH/s را نشان می دهد، که مطابق با آنچه استخراج کنندگان قفل نشده مانند NiceHash/NBMiner قبلا ارائه می کردند.

منبع: Reddit، معدن Rabid از طریق @I_Leak_VNمنبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر