NVIDIA در حال حاضر از کانکتور برق اصلاح شده در GeForce RTX 4070 Founders Edition استفاده می کند


NVIDIA قبلاً یک کانکتور برق بهبود یافته را برای سری RTX 4070 خود مستقر کرده است

در اوایل این هفته، Igor’sLAB گزارشی در مورد کانکتور برق 12V-2×6 که اخیراً رونمایی شده بود، منتشر کرد.

NVIDIA و PCI-SIG روی یک نسخه بهبودیافته با سیستم لچینگ بهتر و پین‌های اصلاح‌شده کار کرده‌اند تا از اتصال بهتر بین GPU و منبع تغذیه اطمینان حاصل کنند. همانطور که با مشخصات جزئی نشان داده شده است، کانکتور جدید دارای پایه های حسی کوتاه شده است (چهار پایه داده که وات کابل را تعیین می کنند). این ایده نسبتاً ساده اساساً حالت های پرمصرف را غیرفعال می کند مگر اینکه کابل کاملاً وارد شود.

به نظر می رسد، NVIDIA قبلاً اولین کارت های گرافیکی را با چنین پین های حسی بهبود یافته عرضه کرده است، یعنی کارت گرافیک RTX 4070 اولین کارت گرافیکی بود که چنین طراحی را ارائه کرد. اگرچه اکثر کارت‌های RTX 4070 دارای طراحی 8 پین بودند، اما کارت‌هایی که فاقد آن بودند، مانند سری بازی‌های MSI، کانکتور بهبود یافته را نیز داشتند. همانطور که در Computex نشان داده شده است، MSI همچنین این کانکتور جدید ’12V-2×6′ را بر روی منابع تغذیه آینده خود مستقر کرده است.

از زمان GeForce RTX 4070 FE، NVIDIA قبلاً از یک کانکتور 12VHPWR اصلاح شده با پین های به طور قابل توجهی فرورفته استفاده کرده است! در حالی که GeForce RTX 4080 Founders Edition هنوز به هدر CEM 5.0 با تنها 0.45 میلی متر افست متکی است، GeForce RTX 4070 Founders Edition از زمان عرضه خود از یک نوع اصلاح شده با 1.7 میلی متر انحراف به داخل استفاده می کند، شبیه به 12V-2×12V. 6 کانکتور.

– Igor’sLAB

ممکن است این کابل 12V-2×6 کامل و کامل نباشد، در واقع، هیچ چیز در ارتباطات رسمی حتی اشاره نکرده است که RTX 4070 کانکتورهای برق را بهبود داده است. طراحی MSI نیز با عنوان H+ مشخص شده است که به طراحی قدیمی 12VHPWR اشاره دارد. با این حال، شواهد واضح است و برخی تغییرات آشکار در طراحی اتصال برق وجود دارد. این امکان وجود دارد که NVIDIA به سادگی نخواسته با ذکر موضوعی به چنین موضوع حساسی دست بزند یا MSI صرفاً می خواست با این تغییر ساده از اتصال ایمن تری بر روی GPU های جدید خود اطمینان حاصل کند.

نسخه بعدی سری RTX 40، مدل‌های RTX 4060 Ti و RTX 4060 قبلاً به طور انحصاری دارای کانکتورهای برق 8 پین بودند، بنابراین RTX 4070 اولین کارت شناخته شده‌ای بود که دارای این طراحی کانکتور برق بود. امیدواریم به زودی، این بار مستقیماً از NVIDIA، بیشتر در مورد این نوآوری بیاموزیم.

منبع: Igor’sLAB

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر